Górski ślub w plenerze – Zakopane

niezbędne porady i wskazówki

Ślub w plenerze - Zakopane

Ślub w plenerze Zakopane
fot. Nikola Baron

Potęga gór i tajemniczych szlaków każdego ujmuje za serce. Urokliwe krajobrazy, wielkie przestrzenie i góralski styl widoczny w każdym zakamarku miasta. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na ślub w plenerze? Zakopane oferuje wiele naturalnych, ale i architektonicznych perełek, które można wykorzystać, by w Wasz ślub w plenerze był niecodzienny i magiczny!

Ślub w plenerze – Zakopane. o czym warto pamiętać?

Zakopane jest najpopularniejszą górską miejscowością w Polsce, z wysoko rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, co z jednej strony bardzo ułatwia ślubne organizacje, a z drugiej – może spowodować kilka problemów. Nie chcemy Was jednak zniechęcać, dlatego przedstawiamy najbardziej prawdopodobne trudności.

  • Data ślubu: znane widokowe miejsca, popularne hotele czy ogrody bankietowe mogą mieć zabukowane terminy kilka lat do przodu. Warto o tym pamiętać, planując swój zakopiański ślub w plenerze.
  • Możliwości zdrowotne: górskie powietrze i wysokości nie dla każdego będą sielanką. Pamiętajcie o osobach starszych, kobietach w ciąży, małych dzieciach czy osobach z lękiem wysokości – wspinaczka górska lub wjazd kolejką może być dla nich wyzwaniem nie do pokonania.
  • Pogoda: zabierzcie pod uwagę warunki pogodowe, które w górach zmieniają się bardzo szybko. Dobrze jest mieć plan awaryjny na wypadek silnego wiatru czy deszczu. Pamiętajcie o dostosowaniu swojego ubioru czy fryzury.
  • Organizacja: Zakopane to prawie w całości Tatrzański Park Narodowy. Organizację osobistej ceremonii zawsze trzeba uzgodnić z właściwymi organami. Ponadto udostępnienie miejsca na ceremonię na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego to koszt 2000 zł.

Unikalne miejsca na niepowtarzalny ślub w plenerze

Zakopane

Teraz czas na te przyjemne aspekty, które urozmaicą Wasz ślub w plenerze. Zakopane oferuje wiele miejsc, które mogą przypaść do gustu wielu Młodym Parom. Oto nasze zestawienie!

Kasprowy Wierch

Piękne, widokowe i najwyżej położone miejsce w polskich Tatrach. Na ślub można wjechać górską kolejką, dlatego też na pewno nikt nie będzie narzekał na brak atrakcji. Przyjęcie weselne możecie zorganizować w wybranym hotelu lub karczmie w Zakopanem, wjeżdżając na górę tylko na uroczyste przysięgi.

Rusinowa Polana

Otoczona pięknymi szczytami Tatr polana jest idealnym miejscem na ślub w plenerze. Zakopane posiada łatwe szlaki turystyczne i jednym z nich jest właśnie ten na Polanę Rusinową. Jeśli wśród Waszych Gości są osoby uwielbiające górskie wycieczki – ta destynacja będzie idealnym wyborem. Bez wymagań specjalnego ubioru, z zapewnionym prowiantem i wodą, taka ceremonia może być zapamiętana na długo!

Gubałówka

Piękne widoki, możliwość górskiej wspinaczki lub szybkiego wjazdu kolejką. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: duże tereny zielone, liczne restauracje i atrakcje dla dzieci. Możecie zaplanować tam zarówno symboliczną ceremonię, jak i uroczyste przyjęcie weselne. I nadal być na ponad 1120 m.n.p.m.

Krupówki i Willa pod Jedlami

Jeśli jesteście fanami zakopiańskiego stylu architektonicznego i zabytków, które powstały przy udziale Stanisława Witkiewicza – Willa pod Jedlami może być pięknym tłem na Wasz ślub w plenerze. Zakopane to także słynne Krupówki. Ciekawych miejsc, restauracji i pobliskich terenów zielonych jest do wyboru sporo, dlatego nie musicie od razu wdrapywać się na wysokie szczyty, by zaznać zakopiańskich klimatów.

Mamy nadzieję, że teraz ślub w plenerze w Zakopanem nie będzie już dla Was tajemnicą! Taką symboliczną ceremonię możemy przeprowadzić w wybranej przez Was lokalizacji. Stworzymy scenariusz ślubu, w którym uwzględnimy wyznawane przez Was wartości, historię Waszego poznania czy ulubione teksty literackie. Możemy też pomóc Wam w napisaniu osobistych przysiąg, które złożycie sobie w malowniczym Zakopanem! 

Zobacz też: