Górski ślub w plenerze – Zakopane

niezbędne porady i wskazówki

Ślub w plenerze - Zakopane

Ślub w plenerze Zakopane
fot. Nikola Baron

Potęga gór i tajemniczych szlaków każdego ujmuje za serce. Urokliwe krajobrazy, wielkie przestrzenie i góralski styl widoczny w każdym zakamarku miasta. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na ślub w plenerze? Zakopane oferuje wiele naturalnych, ale i architektonicznych perełek, które można wykorzystać, by w Wasz ślub w plenerze był niecodzienny i magiczny!

Ślub w plenerze – Zakopane. o czym warto pamiętać?

Zakopane jest najpopularniejszą górską miejscowością w Polsce, z wysoko rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, co z jednej strony bardzo ułatwia ślubne organizacje, a z drugiej – może spowodować kilka problemów. Nie chcemy Was jednak zniechęcać, dlatego przedstawiamy najbardziej prawdopodobne trudności.

  • Data ślubu: znane widokowe miejsca, popularne hotele czy ogrody bankietowe mogą mieć zabukowane terminy kilka lat do przodu. Warto o tym pamiętać, planując swój zakopiański ślub w plenerze.
  • Możliwości zdrowotne: górskie powietrze i wysokości nie dla każdego będą sielanką. Pamiętajcie o osobach starszych, kobietach w ciąży, małych dzieciach czy osobach z lękiem wysokości – wspinaczka górska lub wjazd kolejką może być dla nich wyzwaniem nie do pokonania.
  • Pogoda: zabierzcie pod uwagę warunki pogodowe, które w górach zmieniają się bardzo szybko. Dobrze jest mieć plan awaryjny na wypadek silnego wiatru czy deszczu. Pamiętajcie o dostosowaniu swojego ubioru czy fryzury.
  • Organizacja: Zakopane to prawie w całości Tatrzański Park Narodowy. Organizację osobistej ceremonii zawsze trzeba uzgodnić z właściwymi organami. Ponadto udostępnienie miejsca na ceremonię na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego to koszt 2000 zł.

Unikalne miejsca na niepowtarzalny ślub w plenerze

Zakopane

Teraz czas na te przyjemne aspekty, które urozmaicą Wasz ślub w plenerze. Zakopane oferuje wiele miejsc, które mogą przypaść do gustu wielu Młodym Parom. Oto nasze zestawienie!

Kasprowy Wierch

Piękne, widokowe i najwyżej położone miejsce w polskich Tatrach. Na ślub można wjechać górską kolejką, dlatego też na pewno nikt nie będzie narzekał na brak atrakcji. Przyjęcie weselne możecie zorganizować w wybranym hotelu lub karczmie w Zakopanem, wjeżdżając na górę tylko na uroczyste przysięgi.

Rusinowa Polana

Otoczona pięknymi szczytami Tatr polana jest idealnym miejscem na ślub w plenerze. Zakopane posiada łatwe szlaki turystyczne i jednym z nich jest właśnie ten na Polanę Rusinową. Jeśli wśród Waszych Gości są osoby uwielbiające górskie wycieczki – ta destynacja będzie idealnym wyborem. Bez wymagań specjalnego ubioru, z zapewnionym prowiantem i wodą, taka ceremonia może być zapamiętana na długo!

Gubałówka

Piękne widoki, możliwość górskiej wspinaczki lub szybkiego wjazdu kolejką. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: duże tereny zielone, liczne restauracje i atrakcje dla dzieci. Możecie zaplanować tam zarówno symboliczną ceremonię, jak i uroczyste przyjęcie weselne. I nadal być na ponad 1120 m.n.p.m.

Krupówki i Willa pod Jedlami

Jeśli jesteście fanami zakopiańskiego stylu architektonicznego i zabytków, które powstały przy udziale Stanisława Witkiewicza – Willa pod Jedlami może być pięknym tłem na Wasz ślub w plenerze. Zakopane to także słynne Krupówki. Ciekawych miejsc, restauracji i pobliskich terenów zielonych jest do wyboru sporo, dlatego nie musicie od razu wdrapywać się na wysokie szczyty, by zaznać zakopiańskich klimatów.

Mamy nadzieję, że teraz ślub w plenerze w Zakopanem nie będzie już dla Was tajemnicą! Taką symboliczną ceremonię możemy przeprowadzić w wybranej przez Was lokalizacji. Stworzymy scenariusz ślubu, w którym uwzględnimy wyznawane przez Was wartości, historię Waszego poznania czy ulubione teksty literackie. Możemy też pomóc Wam w napisaniu osobistych przysiąg, które złożycie sobie w malowniczym Zakopanem! 

| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny

Ślub w plenerze – Zakopane i nasi celebranci 

Doskonale wiemy, że wszystkim Parom zależy na pięknej ceremonii ślubnej. My pomagamy realizować takie marzenia. Nasi celebranci i celebrantki mogą poprowadzić osobisty ślub w plenerze nawet na szycie góry (mamy już w tym nawet całkiem spore doświadczenie)! W okolicach Zakopanego mamy wielu celebrantów, którzy chętnie poprowadzą Wasz ślub.

Symboliczny ślub pozwala Wam na dużą swobodę w doborze tekstów, formuły przysiąg czy włączenia dodatkowych rytuałów. Nie musicie martwić się sztywną formą ślubu cywilnego. Tutaj wszystko jest możliwe. Ślub to przecież niepowtarzalna uroczystość, dlatego warto zadbać o jego wyjątkową oprawę. 

Podczas symbolicznego ślubu w plenerze możemy odczytać wybrane przez Was fragmenty literackie, zaprosić kogoś z Waszych Gości do wygłoszenia przemowy czy opowiedzieć trochę więcej o Was samych. To także doskonała okazja do złożenia osobistych przysiąg ślubnych, co nie jest możliwe ani podczas ślubu cywilnego, ani kościelnego. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszych ceremonii, zapraszamy tutaj: Ślub humanistyczny 

Zobacz też: