Ślub w plenerze - Gdańsk i okolice

niezbędne porady i wskazówki

Plenerowy ślub w gdańsku

Ślub w plenerze - Gdańsk
fot. Nikola Baron

Jeśli marzy Wam się ślub w plenerze, Gdańsk może okazać się idealną lokalizacją. Ma on do zaoferowania znacznie więcej niż znana wszystkim starówka oraz tłumnie odwiedzane przez turystów plaże. Gdańsk to również liczne wzgórza, parki czy pałace, które mogą okazać się idealną scenerią do uświetnienia Waszego ślubu.

Co więcej, na ślub w plenerze województwo pomorskie nadaje się jak żadne inne. Pochwalić może się rozległą linią brzegową, licznymi terenami zielonymi oraz perłami polskiej architektury. Tutaj idealne miejsce na ślub znajdą także fani skansenów, dworków czy industrialnych klimatów.

Ślub w plenerze – Gdańsk historyczny

Miasto kojarzone jest głównie z przepięknej starówki oraz urzekających zabytków, takich jak Dwór Artusa czy Ratusz Staromiejski, więc jeśli marzy Wam się ślub w plenerze, Gdańsk może zaoferować wyjątkowe tło Waszej uroczystości.

Również ulice Starego Miasta mogą posłużyć jako dekoracja uświetniająca Waszą osobistą ceremonię. Większość zabytkowych budynków miasta należy do Muzeum Gdańska, więc to z nim lub z Urzędem Miasta (w przypadku ślubu plenerowego na starówce) należy kontaktować się w celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych i administracyjnych.

Ślub w plenerze

Gdańsk i jego parki

Gdańsk to nie tylko miasto ociekające historią zapisaną w architekturze. To również miejsce tętniące zielenią i żyjące w zgodzie z naturą. Na zielony ślub w plenerze Gdańsk nada się idealnie. Jeśli zależy Wam na bliskości morza, warto rozważyć organizację ceremonii w Parku Jelitkowskim.

Dla lubiących bardziej uporządkowane i zagospodarowane przestrzenie zielone, idealnym rozwiązaniem będzie ślub w Parku Oruńskim. Tylko od Was zależy, czy na miejsce swojej wyjątkowej ceremonii wybierzecie aleję lipową, teren nad stawami, polanę przy wodospadzie czy okolice znajdującego się w parku pałacyku.

Plenerowy ślub – GDAŃSK NADBRZEŻNY

Osobom chcącym wziąć ślub w plenerze, Gdańsk oferuje również dostęp do licznych plaż. Do wyboru macie chociażby Brzeźno czy Jelitkowo, które mogą stać się tłem Waszej wyjątkowej i osobistej ceremonii.

Brzeg morza to jednak nie jedyne nadmorskie miejsce do rozważenia. Warto zastanowić się nad ślubem w plenerze nad brzegiem Motławy, dzięki czemu połączycie motyw wody z elementem zabytkowej architektury. Ponadto gdańskie parki pełne są stawów, które równie pięknie wkomponują się w Wasz ślubny plener.

ŚLUB W PLENERZE – POMORSKIE LOKALIZACJE

Doskonałym miejscem na ślub oraz wesele w Trójmieście jest Wozownia Gdańska. To kompleks położony na Gradowej Górze, zanurzony w zieleni, posiadający bezpośredni dostęp do punktu widokowego.

Wasz wyjątkowy ślub w plenerze, Gdańsk w tle, otoczenie obfitujące zielenią drzew. Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie? Co istotne, obiekt znajduje się w pobliżu centrum i stara się łączyć tradycyjną architekturę oraz nowoczesną sztukę kulinarną. To miejsce z duszą i historią tylko czeka na kolejną Młodą Parę, która powie sobie „tak”.

o CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Jeśli planujecie ślub w plenerze, Gdańsk (jak wiele innych lokalizacji) może próbować Was zaskoczyć. O czym więc warto pamiętać? Przede wszystkim wiele idealnych lokalizacji plenerowych to teren publiczny. Planowanie ceremonii w takim miejscu należałoby rozpocząć od konsultacji z odpowiednimi organami.

Pamiętajcie również, że plener rządzi się swoimi prawami i musicie być przygotowani na niespodziewane opady deszczu. Warto mieć opracowany plan B w postaci możliwości rozłożenia namiotu czy przeniesienia uroczystości do środka.

Wasza ceremonia ślubna w plenerze może mieć w pełni spersonalizowaną formę. Wyjątkowe okoliczności przyrody w połączeniu z pięknymi tekstami literackimi, historią Waszego poznania czy osobistymi przysięgami to gwarancja niezapomnianego ślubu. Taką ceremonię możemy dla Was przeprowadzić niemalże wszędzie – między innymi właśnie w Gdańsku. 

| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny

Co możemy dla Was zrobić? 

Przygotowania do ślubu w plenerze zaczniemy już od tworzenia spersonalizowanego scenariusza ceremonii. Dopasujemy go do Waszych potrzeb – w zależności od tego czy zależy Wam na formalnym, swobodnym czy zabawnym charakterze uroczystości. Wspólnie wybierzemy także fragmenty literackie, formę przysiąg czy dodatkowe rytuały ślubne, które mogą uświetnić Waszą ceremonię. 

Plenerowy ślub w naszym wykonaniu to całkowita wolność – to od Was zależy, jak wyglądać będzie ceremonia. Oczywiście możemy Wam także pomóc w doborze odpowiedniej formy. Robimy to już wiele lat, a nasi celebranci i celebrantki czują się jak ryby w wodzie, prowadząc ceremonie ślubne dla naszych wyjątkowych Par. 

Gdańsk to lokalizacja, w której nasze usługi są dostępne, ponieważ mamy tu wielu celebrantów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych ceremoniach, o tym czym się wyróżniają na tle innych form zawarcia małżeństwa i jak możecie taki ślub zorganizować, kliknijcie tutaj!

Zobacz też: