Ślub w plenerze – Kielce i okolice

nasze porady

Plenerowy ślub w Kielcach

Ślub w plenerze - Kielce
fot. Chłopaki od filmów

Jeśli marzy Wam się ślub w plenerze, Kielce mają bardzo dużo do zaoferowania. Ze względu na malownicze położenie nad rzeką Silnicą, wśród wzniesień Gór Świętokrzyskich, stanowić mogą świetną lokalizację na Waszą idealną ceremonię na świeżym powietrzu.

Na ślub w plenerze świętokrzyskie nadaje się jak żadne inne województwo. Piękne krajobrazy Wyżyny Małopolskiej, Kieleckiej oraz Przedborskiej mogą stanowić idealną oprawę Waszego ślubu. Wybraliśmy dla Was kilka godnych polecenia lokalizacji, w których z pewnością się zakochacie.

Ślub w plenerze – Kielce i ich wspaniały park

Trudno nie zacząć od jednego z najstarszych parków miejskich w Kielcach. Park im. Stanisława Staszica, bo o nim właśnie mowa, został zaprojektowany w miejscu ogrodu z XVIII wieku. Trudno nie zachwycić się jego kompozycją w stylu angielskim oraz bogatą kolekcją rzeźb i pomników.

Park zarośnięty jest głównie przez wiązy, lipy oraz kasztanowce, które prezentują się przepięknie, szczególnie w okresie kwitnienia. Jeśli natomiast marzy Wam się ceremonia nad wodą, ten wspaniały park również ma wiele do zaoferowania na Wasz idealny ślub w plenerze. Kielce bowiem przecina Silnica, która przepływa właśnie przez park. Do dyspozycji macie również wspaniały staw o powierzchni ponad 1 hektara.

Biesiada pod lasem

plenerowy ślub

To wyjątkowe miejsce dla osób, które na zewnątrz chcą zorganizować zarówno wesele, jak i ślub w plenerze. Kielce słyną ze swoich zielonych terenów, a Biesiada pod lasem położona jest właśnie na jednym z nich, w pobliżu niewielkiego stawu oraz rzeczki Sufragańczyk.

Na miejscu do dyspozycji macie altanę, palenisko oraz murowany domek. Cały teren to aż 3500 m2, co czyni miejsce idealnym na zorganizowanie wesela w specjalnie wynajętym namiocie. Do centrum miasta dojedziecie samochodem w kilkanaście minut, co jest dodatkowym atutem tej lokalizacji.

Ślub w plenerze – Kielce w stylu rustykalnym

Jednym z przodujących trendów w branży weselnej jest bez wątpienia od kilku lat rustykalizm. Jeśli Wy również chcielibyście spędzić ten wyjątkowy dzień wśród pięknych cegieł i drewnianych wykończeń, Andrzejówka będzie strzałem w dziesiątkę.

Samo miejsce to nie tylko przestronna i romantyczna stodoła, w której możecie tańczyć do białego rana, lecz również przepiękny ogród, który świetnie sprawdzi się na ślub w plenerze. Kielce znajdują się w odległości kilku kilometrów, więc tutaj także nie będzie problemów z dojazdem.

Świętokrzyski Dwór

Taras z zapierającym dech w piersiach widokiem na góry. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na ślub w plenerze? Kielce i przyległe tereny położone są w obrębie Gór Świętokrzyskich i to z ich walorów krajobrazowych Świętokrzyski Dwór czerpie w pełni.

Budynek usytuowany jest na zboczu Świętego Krzyża i w całości wykonany z bali, co nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. To idealne miejsce, by razem z najbliższymi osobami świętować tę wyjątkową dla Was chwilę. Dodatkowym atutem jest wspaniała kuchnia, która zadowoli nawet najbardziej wymagające kubki smakowe.

Ślub w plenerze – o czym pamiętać?

Jeśli w Waszych planach pojawia się pomysł na ślub w plenerze, Kielce (jak i wiele innych lokalizacji) mogą szykować dla Was kilka niespodzianek. O czym zatem należałoby pamiętać? Przede wszystkim weźcie pod uwagę panujące warunki atmosferyczne.

Pogoda często potrafi zaskoczyć. Warto więc być przygotowanym na różnie ewentualności. W pierwszej kolejności należałoby mieć na podorędziu plan awaryjny, który wdrożycie, jeśli zaskoczy Was niespodziewany deszcz czy nawałnica.

Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem i dopisze Wam pogoda, koniecznie pomyślcie o zabezpieczeniu przed słońcem. Ślub w plenerze może być szczególnie niebezpieczny dla osób starszych czy kobiet w ciąży, które są szczególnie narażone na omdlenia i zasłabnięcia.

Najlepiej przygotujcie dla takich osób awaryjne miejsca siedzące w cieniu. Możecie też pomyśleć o przezroczystych parasolkach, które ochronią Waszych Gości przed promieniami słonecznymi. Warto również poczęstować wszystkich przed uroczystością szklaneczką chłodnej wody.

Ślub w plenerze - Kielce - rytuał
Ślub w plenerze Kielce - przysięga
Obrączki - ślub w plenerze Kielce

Ślub w plenerze – Kielce i osobista ceremonia 

Ślub w plenerze to osobista ceremonia, która może zapaść w pamięci na całe życie Wam i Waszym Gościom. Nasza firma kompleksowo zajmuje się organizacją takich ceremonii, dlatego doskonale wiemy, jak spełniać ślubne marzenia. Kielce to lokalizacja, w której nasze usługi są dostępne – w okolicach mamy wielu doświadczonych celebrantów. 

Przygotowania do ślubu zaczynamy od udostępnienia Wam planera ślubnego, w którym wybieracie między innymi teksty literackie, które wykorzystamy podczas ceremonii, formę przysięgi czy charakter uroczystości. Następnie tworzymy dla Was scenariusz i poprowadzimy Wasz ślub marzeń. 

Nasi celebranci mogą poprowadzić ceremonię nie tylko w języku polskim, ale też angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i wielu innych. Nie musicie więc martwić się, że zagraniczni Goście nie będą mogli w pełni uczestniczyć w uroczystości. 

Zaplanujcie już dziś swój ślub w plenerze! Kielce na Was czekają. 

Zobacz też: