Ślub w plenerze – Zielona Góra

odkryj wyjątkowe miejsca

plenerowy ślub w zielonej górze

Ślub w plenerze Zielona Góra

Zdecydowaliście się na ślub w plenerze? Zielona Góra jest w stanie zapewnić Wam wyjątkowe obiekty i lokalizacje, w których możecie powiedzieć sobie “tak”. To malownicze miasto na zachodzie Polski będzie idealną propozycją – zwłaszcza dla wielbicieli win. Okazuje się bowiem, że nie musicie wcale wybywać do Toskanii, by zorganizować przy winnicy ślub w plenerze. Zielona Góra również może Wam to zaoferować! 

Jak jednak zorganizować ślub w plenerze i o czym warto pamiętać? Podpowiadamy!

Ślub w plenerze – Zielona Góra i wino! 

Marzenie o ślubie w winnicy można spełnić także w Polsce. W tak malowniczym miejscu, jakim jest Zielona Góra, znajdziecie zakątki, w których poczujecie się jak we Włoszech czy Francji! Nie musicie więc planować zagranicznego ślubu, by zorganizować je w tak wyjątkowych okolicznościach przyrody. Jedna z okolicznych winnic będzie niepowtarzalnym miejscem na ślub w plenerze. 

Zielona Góra słynie już ze swoich win, dlatego też podczas wesela możecie zaserwować Gościom wybrane, lokalne trunki czy nawet te, które pochodzą z winnicy, w której będzie miała miejsce Wasza ceremonia ślubna! 

Organizując ślub w winnicy, pamiętajcie jednak, że będziecie musieli zorganizować całą przestrzeń – wynająć krzesła, zapewnić nagłośnienie czy zadbać o dekoracje. Ale dla takich widoków zdecydowanie warto! 

Ślub w plenerze

Zielona Góra i jej parki

Swoją plenerową ceremonię zorganizować możecie też w jednym z zielonogórskich parków. Świetnym miejscem będzie Park Książęcy Zatonie. Ten powstały już w XVII wieku park będzie pięknym tłem dla ślubu w plenerze. Znajdziecie tam ruiny siedemnastowiecznego pałacu czy Świątynię Różaną, która będzie idealnym miejscem dla plenerowego ślubu. 

Organizując jednak ślub w takim miejscu, musicie zadbać o odpowiednie zgody. Zazwyczaj jednak nie ma z tym większego problemu.

Ślub w plenerze – lubuskie uroki 

Województwo lubuskie to jeden z najbardziej zielonych rejonów Polski, dlatego z łatwością znajdziecie tam miejsce na swój ślub w plenerze. Zielona Góra i okoliczne miasta bogate są w obiekty weselne, parki, lasy czy winnice, w których zorganizujecie swoją ceremonię i przyjęcie. 

Pamiętajcie, że dużym atutem jest bliskość miejsca ceremonii i obiektu weselnego. Warto poszukać obiektów, hoteli czy restauracji, które dysponują przestrzenią na zorganizowanie ślubu w plenerze. Poszukajcie też w pobliżu swojego domu weselnego urokliwych zielonych terenów. W województwie lubuskim na pewno je znajdziecie! 

plenerowy ślub – o czym pamiętać? 

Organizując ślub w plenerze, musicie pamiętać o tym, iż pogoda bywa nieprzewidywalna. Warto więc na wszelki wypadek przygotować plan B – może to być zadaszenie (np. namiot) lub też możliwość przeniesienia ceremonii do budynku. Wiemy, że na pewno zależy Wam na tym, by odbyła się ona pod gołym niebem, ale w naszym klimacie musicie przygotować się na każdą ewentualność. Nawet na tropikalne upały! W takim wypadku warto przygotować parasolki i wachlarze dla Gości, które dadzą im trochę wytchnienia. 

Kolejnym ważnym elementem jest nagłośnienie oraz dekoracje. Niektóre obiekty zapewniają kompleksową obsługę w tym zakresie, ale bywa i tak, że to całkowicie Wasze zadanie. Upewnijcie się więc i zadbajcie o to z wyprzedzeniem. 

Najważniejsza jednak jest treść Waszej ceremonii. Wraz z zespołem naszych celebrantek i celebrantów przygotujemy dla Was klimatyczny i osobisty ślub w plenerze. Zielona Góra będzie do tego idealnym miejscem. 

Ślub w plenerze Zielona Góra - zdjęcie
Ślub w plenerze - Zielona Góra i okolice
Ślub w plenerze Zielona Góra - zdjęcia

Ślub w plenerze w Zielonej Górze – czym się zajmujemy? 

Ślub w plenerze jest dużym przedsięwzięciem, dlatego warto powierzyć ważne zadanie, jakim jest przeprowadzenie ceremonii, doświadczonym osobom. Nasi celebranci i celebrantki są przeszkoleni i przygotowani nawet na niespodziewane sytuacje. Wiemy, jak wielkie znaczenie dla Par ma dzień ślubu, dlatego dokładamy wszelkich starań, by ceremonia ślubna w plenerze spełniła marzenia. 

Nasza rola to nie tylko przeprowadzenie ceremonii, ale także stworzenie z Wami personalizowanego scenariusza ślubnego. Przygotowując Wasz ślub, chcemy Was lepiej poznać, dlatego często prosimy o opowiedzenie swojej historii poznania, którą możemy przedstawić także podczas ślubu. Wspólnie wybierzemy także fragmenty prozy i poezji, które zostaną uwzględnione w scenariuszu. Opowiemy również o wartościach, które są dla Was ważne i zrobimy wszystko, by Wasi Goście czuli się swobodnie podczas ślubu. Możemy Wam pomóc również w napisaniu osobistych przysiąg. 

Prowadzimy śluby w plenerze w całej Polsce i jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do najbardziej odległego zakątka w lesie. W Waszym mieście i okolicach mamy wielu mistrzów ceremonii, którzy będą do Waszej dyspozycji.

Nasi celebranci i celebrantki mogą poprowadzić Waszą ceremonię nie tylko po polsku, ale także po angielsku, niemiecku, francusku, łotewsku, włosku, hiszpańsku, arabsku i hebrajsku

Więcej o ślubach dowiecie się tutaj: Ślub humanistyczny 

Sprawdź, co możemy zrobić dla Was: