Ślub w plenerze

WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ, BY GO IDEALNIE ZORGANIZOWAĆ!

plenerowy ślub

Ślub w plenerze - w lesie
fot. Biały Kadr

Obecnie coraz więcej Młodych Par decyduje się na ślub w plenerze, który – poza szczególnym  klimatem – oferuje szereg możliwości. Dodatkowym atutem jest otoczenie natury, które zawsze dodaje wyjątkowego uroku każdej ceremonii. Zapewne i Wy – czytający to przyszli Państwo Młodzi – marzycie o tym, by Wasza ceremonia była niezapomniana, wzruszająca i niezwykła.

Ślub to dzień, który powinien zapisać się w pamięci jako piękne i silne przeżycie, pełne dobrych chwil i wzruszeń. Osobista i nietypowa ceremonia jest gwarancją wyjątkowych emocji, których doświadczać będą nie tylko jej główni bohaterowie, czyli Para Młoda, ale również Rodzice, Dziadkowie, Świadkowie i inni Goście.

Ślub w plenerze – od czego zacząć?

Ślub – zarówno tradycyjny, jak i ślub w plenerze – to uroczystość, której organizacja potrafi pochłonąć dużo czasu i energii. Jak przy planowaniu  każdej uroczystości, tak również w przypadku ślubu plenerowego, warto zacząć od podstawowych czynników i zadać sobie kilka najważniejszych pytań: gdzie, kiedy, jak i ile? W przypadku ślubów plenerowych, odpowiedzi na pierwsze dwa pytania są w zasadzie kluczowe. Ślub w plenerze, jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce, często nie wymaga wielu dodatkowych atrakcji. Najczęściej samo otoczenie tworzy wyjątkowy klimat i nadaje ceremonii charakteru. Naturalne światło przebijające przez liście drzew, kilka rozstawionych lampionów czy rozsypanych kwiatów potrafią stworzyć wyjątkowy klimat. 

Obecnie w Polsce możliwe jest zorganizowanie ślubu plenerowego w dowolnym miejscu. Wystarczy, że spełni ono oczekiwania Pary Młodej. Dodatkowo, coraz mniej ważny jest również sam termin. W ciągu ostatnich dwóch lat tendencja do wybierania terminów niekoniecznie weekendowych wyraźnie wzrosła, co daje znacznie większe pole manewru przy planowaniu daty. Możecie wybrać osobistą ceremonię ślubną, której scenariusz przygotujemy, a nasz mistrz ceremonii ją przeprowadzi. Dzięki temu będzie to uroczystość specjalnie skrojona dla Was! 

Wygoda i bezpieczeństwo

czyli ślub w plenerze, ale bez przygód!

Kiedy mamy już termin, warto zadbać o to, aby miejsce i otoczenie ślubu plenerowego było nie tylko urokliwe, ale również wygodne i BEZPIECZNE. Pamiętajcie, że wśród Waszych Gości są osoby w różnym wieku i część z nich powinna mieć możliwość wygodnego siedzenia w trakcie ceremonii. Wy, jako Para Młoda, sami decydujecie o tym, jak ceremonia ma przebiegać. Warto zadbać o miejsce do podpisania dokumentów. Śluby plenerowe zwykle nie trwają długo (w zależności od tego jakie aspekty włączycie w samą ceremonię).

Bez względu na liczbę gości i wielkość przestrzeni w przypadku ślubu plenerowego warto zadbać o podstawowe nagłośnienie (najlepiej ustalić to z didżejem czy zespołem odpowiedzialnym za muzykę – często są przygotowani na takie sytuacje). Uspokoi to zarówno Was jak i osobę udzielającą ślubu, że wszyscy Goście dokładnie usłyszą Wasze miłosne przysięgi ślubne.

Obawy i ryzyko, czyli co z tą pogodą?!

Niewątpliwie tym, co zaprząta głowy Młodych Par, które planują ślub w plenerze (ale nie tylko) są czynniki zupełnie od nich niezależne. Do takich niewątpliwie zalicza się pogoda, która w naszym kraju bywa dość kapryśna. Wiemy, że mimo szczerych chęci, często nawet najlepiej przygotowane miejsce potrafi płatać figle. Warto w takim momencie mieć możliwość szybkiego przeniesienia ceremonii w zadaszone miejsce. Dobrym rozwiązaniem w przypadku ślubu w plenerze będą również asekuracyjne namioty czy altany. Zdarza się jednak, że w sytuacjach kryzysowych sprawdzają się nawet parasole. Przede wszystkim należy pamiętać, że najważniejsi w tym dniu jesteście Wy i Wasze nastroje!

Ślub w plenerze — co możemy zrobić dla Was? 

W naszym wykonaniu ślub w plenerze to osobista ceremonia ślubna, podczas której, w obecności najbliższych, możecie złożyć sobie uroczyste przysięgi. Taki ślub w plenerze może odbyć się dosłownie wszędzie — nawet na szczycie góry! Zależy nam na tym, by Wasza ceremonia była spersonalizowana i osobista. Podkreślimy najważniejsze dla Was wartości, wspólne pasje i zainteresowania — a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody. Osobisty ślub w plenerze to wyjątkowa ceremonia, którą zapamiętacie na lata. 

| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny

Ślub w plenerze – nasi celebranci i celebrantki 

Wiemy doskonale, jak ważny jest to dla Was dzień, dlatego dokładamy wszelkich starań, by spełnić Wasze marzenia o plenerowym ślubie jak z bajki. Będziemy z Wami od fazy przygotowań aż po moment, w którym oficjalnie przy świadkach powiecie sobie “tak”. Nasza wspólna przygoda zacznie się już na etapie przygotowywania scenariusza, ale najpierw będziemy chcieli Was lepiej poznać, by dowiedzieć się, jakie macie oczekiwania i by spersonalizować Waszą ceremonię. 

Tworząc scenariusz, wybierzemy razem fragmenty prozy czy poezji, formę przysiąg, a nawet pomożemy Wam napisać te osobiste. Do ceremonii możemy włączyć też ślubne rytuały z całego świata. Pamiętajcie, że w przypadku takiego ślubu praktycznie nic Was nie ogranicza! Wspólnie możemy stworzyć oryginalną ceremonię, którą zapamiętacie na długie lata. Dowiedz się więcej tutaj

Zobacz też: Ślub w plenerze nad morzem