Ślub humanistyczny – Poznań

ceremonia waszych marzeń

ceremonia humanistyczna - poznań i okolice

Ślub humanistyczny - Poznań
fot. Ola i Aga Klecha

Jeśli właśnie planujecie Wasz ślub humanistyczny, Poznań to wręcz idealna lokalizacja dla niezapomnianej ceremonii. To jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, które zachwyca nie tylko wspaniałymi parkami czy akwenami wodnymi, lecz również architekturą, a dodatkowo ma niepodważalne atuty na gruncie logistycznym. Poznań jest siedzibą naszej firmy, dlatego możemy zagwarantować Wam, że mamy tu wielu doświadczonych celebrantów, którzy chętnie poprowadzą Waszą ceremonię. 

Ślub humanistyczny – Poznań i jego perełki architektoniczne

Stolica Wielkopolski to miasto o bogatej historii, która odzwierciedla się w jego wspaniałej i różnorodnej architekturze, która może okazać się wspaniałą lokalizacją na Wasz wymarzony ślub humanistyczny. Poznań to przede wszystkim zabudowania w stylu renesansowym oraz secesyjnym, zapierające dech w piersiach kamienice oraz klimatyczne dziedzińce.

Dziedziniec dawnej Kolegiaty, krużganki najmłodszego w Europie zamku czy zaułki Starego Miasta – to tylko niektóre z miejsc, które mogą stanowić tło ceremonii. Poznań to również miasto, które ukochali obcokrajowcy, a w szczególności Włosi.

Jeśli zatem jesteście Parą dwujęzyczną i marzy Wam się ceremonia humanistyczna przeprowadzona w obu językach, chętnie Wam to umożliwimy. Nasi mistrzowie i mistrzynie ceremonii to nie tylko specjaliści w swoim fachu, lecz również poligloci. Posługują się biegle 10 różnymi językami, dzięki czemu mogą poprowadzić ceremonię tak, aby każdy z zaproszonych Gości mógł w pełni uczestniczyć w uroczystości, ponad barierami językowymi.

Ślub humanistyczny

Poznań botaniczny

Ślub humanistyczny to wyjątkowa i osobista forma zawarcia małżeństwa. Daje ona również bardzo dużą swobodę w kwestii przebiegu ceremonii oraz miejsca jej organizacji. Jeśli zatem marzy Wam się uroczystość na łonie natury, doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie ślub humanistyczny. Poznań natomiast znany jest ze swoich parków i ogrodów, które mogą stać się wspaniałą lokalizacją uroczystości na świeżym powietrzu.

Jednym z lepszych wyborów będzie z pewnością uniwersytecki Ogród Botaniczny, który pochwalić się może wspaniale kwitnącymi okazami, nieczęsto spotykanymi w polskich parkach czy ogrodach. Z kolei Palmiarnia Poznańska to wspaniała lokalizacja na egzotyczny ślub humanistyczny dla wszelkich miłośników roślin i tropików.

Poznań to również wspaniałe parki i jeziora. Wartą rozważenia lokalizacją ceremonii ślubnej jest chociażby Park Sołacki, Cytadela czy Park im. Fryderyka Chopina. Jeśli marzy Wam się ślub humanistyczny nad wodą, z pewnością wybierzcie idealne miejsce nad Jeziorem Kierskim, Strzeszyńskim czy nad Rusałką.

Ceremonia humanistyczna w Poznaniu – jak może wyglądać? 

Ślub humanistyczny pozwala Parom na realizację swojej wizji. To forma zawarcia małżeństwa, która w stu procentach skupia się na Parze. Przygotowując ceremonię, na początku udostępniamy Wam do wypełnienia planer ślubny, w którym decydujecie o charakterze ślubu, wybieracie rytuały, teksty prozy i poezji, formę przysiąg i… opowiadacie nam trochę o sobie. Dzięki temu jesteśmy w stanie spersonalizować ślub według Waszych potrzeb. 

Podczas ślubu humanistycznego mogą wybrzmieć Wasze ulubione wiersze czy fragmenty książek, możecie złożyć sobie samodzielnie napisane przysięgi czy poprosić kogoś z Gości o przemowę. By ślub był jeszcze bardziej osobisty, opowiadamy też historię Waszego poznania oraz zdradzamy, co jest dla Was w życiu najważniejsze. Ale przede wszystkim, robimy wszystko, byście tego dnia czuli się wyjątkowo.

Ślub humanistyczny Poznań - celebrant
Ślub w plenerze Poznań - certyfikat
Ślub humanistyczny Poznań - obrączki

Ślub humanistyczny – wielkopolskie lokalizacje na medal

Oprócz znajdujących się w samym mieście lokalizacji na ślub humanistyczny, Poznań ma dużo do zaoferowania w swojej najbliższej okolicy. Wspaniałe dworki, pałace i hotele rozsiane są w bliskiej odległości miasta praktycznie w każdym kierunku. Przedstawimy Wam naszych faworytów, którzy zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji.

Ślub humanistyczny w pałacu

Położony w Batorowie Pałac Jaśminowy to wręcz wymarzona lokalizacja na Wasz ślub humanistyczny. Poznań oddalony jest o niespełna 20 kilometrów, co czyni to miejsce świetnym wyborem z logistycznego punktu widzenia. Sam obiekt zachwyca nie tylko niesamowitym wnętrzem, lecz również zapierającymi dech w piersiach terenami zielonymi.

Zorganizujecie tu niesamowity ślub w otoczeniu różnorodnej roślinności, w altance nad stawem czy przy fontannie, a rzeczki i mostki znajdujące się na pałacowych terenach staną się oryginalnym tłem dla Waszej ślubnej sesji zdjęciowej. Obsługa hotelu ma wieloletnie doświadczenie w organizacji ślubów i wesel, dlatego też będą niezastąpionym wsparciem na każdym etapie przygotowań.

Podpoznańskie zacisze

Kolejną wartą polecenia lokalizacją jest, znajdująca się w Puszczykowie, Hotelarnia. To niezwykłe miejsce, które sprawdzi się, jeśli planujecie elegancki ślub humanistyczny. Poznań oddalony jest od niego o niecałe 17 kilometrów, dzięki czemu Goście nie będą mieli najmniejszego problemu z dotarciem na miejsce ceremonii.

Hotelarnia to wspaniałe miejsce zarówno na letni ślub na świeżym powietrzu, jak i jesienną lub zimową ceremonię we wnętrzu. Bardzo dużym atutem tej lokalizacji jest znana w całym regionie wykwintna kuchnia, która oczaruje nawet najbardziej wymagających smakoszy. Doświadczona obsługa zadba o każdy detal i sprosta wszelkim Waszym oczekiwaniom.

Zobacz też: