Ślub w plenerze – toruń

ceremonia szyta na miarę

plenerowy ślub w toruniu

Ślub w plenerze Toruń
fot. Tomasz Prokop 99foto.pl

Zaczynacie organizować swój ślub w plenerze? Toruń będzie doskonałą lokalizacją, by powiedzieć sobie oficjalne “tak”. Wiemy jednak, jak takie ślubne przygotowania mogą być stresujące, dlatego spieszymy z poradami i propozycjami miejsc na plenerowe ceremonie w Toruniu. To piękne miasto, w którym znajdziecie wiele atrakcyjnych zakątków, a w jego okolicach możecie trafić na prawdziwe perełki. Zdradzamy zatem wszystko, co musicie wiedzieć o ślubie w plenerze w Toruniu!

Zabytkowe miasto i jego plenery

Jeśli marzy Wam się miejski ślub w plenerze, Toruń to jedna z lepszych propozycji. To w końcu jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jego starówka zapiera dech w piersiach! Jeśli więc macie ulubione miejsca w tym mieście, czemu by nie zorganizować ślubu właśnie tam? W samym Toruniu znajdziecie wiele urokliwych zakątków, uliczek, placów czy parków, które będą niepowtarzalnym tłem dla plenerowego ślubu.

Ślub w plenerze – Toruń i jego atrakcje

Przedstawiamy więc kilka miejsc, które będą idealne na ślub w plenerze. Toruń to miasto pełne zabytków, ale też otoczone piękną przyrodą, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Ślub w ruinach zamku 

W ruinach toruńskiego Zamku Dybowskiego możecie zorganizować niepowtarzalny ślub w plenerze. Toruń z tego miejsca prezentuje się wspaniale (możecie z ruin zamku przyglądać się panoramie miasta). Przestrzeń ta jest do wynajęcia, więc z łatwością zorganizujecie tam plenerową ceremonię, a w razie niepogody możecie rozłożyć tam też namiot. 

Miejski ślub w plenerze 

Toruń słynie też z licznych, zabytkowych hoteli. Jeśli więc miejski ślub to coś dla Was, to z pewnością spodoba się Wam Hotel Bulwar i Hotel Nicolaus (tam ceremonię ślubną możecie zorganizować nawet na dachu, w otoczeniu przepięknej panoramy miasta). 

Toruńskie parki 

Dobrym miejscem na plenerowy ślub będą także toruńskie parki. Warto zwrócić uwagę na park miejski przy ulicy Bydgoskiej oraz park Glazja. Organizując ceremonię w parku, musicie jednak mieć odpowiednie zgody, a także liczyć się z tym, że podczas ślubu możecie mieć nadprogramowych Gości – zainteresowanych wydarzeniem spacerowiczów. Jeśli jednak nie jest to dla Was przeszkodą, to toruńskie parki na plenerową ceremonię sprawdzą się idealnie!

Ślub w plenerze – Toruń i okoliczne obiekty weselne 

W okolicach Torunia znajdują się też świetne obiekty weselne, które dysponują przestrzenią na zorganizowanie plenerowego ślubu. Jednym z nich jest Dworek Barbarka, w którym mieliśmy przyjemność prowadzić już ceremonie. To miejsce z dala od zgiełku miasta, otoczone zielenią. Jeśli marzy Wam się ślub pod starym dębem, to będzie to doskonałe miejsce! 

Niedaleko Torunia leży miejscowość Chomiąża Szlachecka, gdzie znajduje się Herbarium Hotel & Spa, w którym też mamy przyjemność często prowadzić plenerowe śluby. Jeśli ślub nad jeziorem brzmi dla Was zachęcająco, to wybierzcie ten obiekt. 

Decydując się na zorganizowanie plenerowej ceremonii w obiekcie weselnym, oszczędzacie sobie na pewno wielu problemów organizacyjnych. Bardzo często sala weselna może zająć się przygotowaniem miejsca ślubu, a także zapewnić nagłośnienie (jeśli sala go nie oferuje, poproście o to Waszego DJ-a lub zespół).

Ślub w plenerze Toruń - celebrantka
Ślub w plenerze Toruń - piasek
Ślub w plenerze Toruń - przysięga

plenerowy ślub – Toruń i nasi celebranci 

Poprowadziliśmy już niejeden ślub w plenerze. Toruń to miasto, w którego okolicach mieszkają nasi celebranci i celebrantki, dlatego też dobrze znamy lokalne sale i obiekty weselne. Jeśli osobista, plenerowa ceremonia to coś dla Was, jesteśmy do Waszej dyspozycji. 

Chętnie zajmiemy się przygotowaniem Waszego plenerowego ślubu. Wiemy, jak ważny jest to dzień, dlatego chcemy spełniać Wasze marzenia i skroić ślub na Waszą miarę. Jeśli więc chcecie zawrzeć w przebiegu ślubu oryginalne rytuały, teksty literackie, przemowy Gości czy osobiste przysięgi ślubne, to we wszystkim Wam pomożemy! 

Na wstępnym etapie przygotowań otrzymacie do wypełnienia planer ślubny, dzięki któremu stworzymy dla Was scenariusz ceremonii. Plenerowy ślub możemy prowadzić też w dwóch językach, jeśli spodziewacie się zagranicznych Gości i chcecie, by i oni mogli pełni uczestniczyć w święcie Waszej miłości. 

Do każdej Pary podchodzimy indywidualnie – w końcu wszyscy jesteśmy inni! Zależy nam na tym, byście mogli wziąć ślub na własnych zasadach – gdzie chcecie, z kim chcecie i w jaki sposób chcecie. Skontaktujcie się z nami, a opowiemy Wam więcej! 

Więcej o tym, jak wyglądają śluby, przeczytacie tutaj: Ślub humanistyczny

Sprawdź, co możemy zrobić dla Was: