Ślub w plenerze nad morzem

niezbędne porady i wskazówki

plenerowy ślub nad morzem

Ślub w plenerze nad morzem
fot. Piotr Czyżewski Fotografia

I choć ślub w plenerze nad morzem to spełnienie marzeń o romantycznej i urokliwej scenerii dla Waszej ceremonii, warto dobrze się do niego przygotować. Jeśli planujecie powiedzieć sobie „tak” przy zachodzie słońca i szumie fal, koniecznie zapoznajcie się z naszym zestawieniem niezbędnych porad i wskazówek.

Dowiecie się między innymi, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc przeprowadzić symboliczną ceremonię połączoną ze ślubem cywilnym, jak znaleźć odpowiednią plażę oraz czy ślub w plenerze nad morzem generuje dodatkowe koszty.

Ślub w plenerze nad morzem – jak znaleźć swój kawałek plaży?

Organizację ślubu na wybrzeżu najlepiej zacząć od wyboru samej plaży. W pierwszym kroku powinniście zorientować się, kto jest właścicielem wybranego przez Was fragmentu piaszczystej przestrzeni. Jeśli jest to plaża publiczna, wszelkie formalności będziecie załatwiać odpowiednio w urzędzie gminy lub urzędzie miasta.

Jak wygląda kwestia opłat? Niektóre urzędy mają określone z góry stawki, w innych znajdzie się przestrzeń do negocjacji, inne natomiast chętnie wykorzystają Wasz ślub jako darmową promocję miasta, przyczyniającą się do rozwoju turystyki w regionie.

Ślub w plenerze nad morzem możecie zorganizować również na plaży prywatnej, należącej do osoby fizycznej bądź hotelu. W pierwszym przypadku warto przygotować sobie strategię negocjacyjną, żeby uzyskać satysfakcjonującą ofertę cenową.

Hotelowe plaże są wygodnym rozwiązaniem. Często ośrodki turystyczne oferują możliwość wzięcia ślubu w plenerze nad morzem bez dodatkowych opłat, jeśli w tym samym miejscu zorganizujecie wesele, co będzie bardzo komfortową opcją ze względu na brak konieczności przemieszczania się po ceremonii.

O czym należy pamiętać?

czyli ślub w plenerze nad morzem, ale bez przygód!

Ślub w plenerze nad morzem wymaga wzięcia pod uwagę warunków pogodowych. Jak każdy ślub na zewnątrz wymaga opcji B na wypadek deszczu czy burzy, które w sezonie letnim nie są rzadkością. Dajcie sobie możliwość przeniesienia uroczystości na ostatnią chwilę do zamkniętego pomieszczenia lub pod dach.

Ponadto pamiętajcie, że na plaży wietrzna pogoda to norma. Weźcie to pod uwagę podczas wyboru sukni ślubnej (nie są wskazane luźne elementy) czy fryzury – poproście fryzjerkę, aby mocno utrwaliła Wasze fryzury.

Ślub marzeń na plaży

Cywilny ślub w plenerze nad morzem to marzenie wielu par, które można z powodzeniem realizować już od 2015 roku. Wystarczy zadbać o to, aby niezakłócona została powaga oraz dostojność ceremonii. Ważne jest także bezpieczeństwo gości. 

Do tego standardowa opłata 1000 zł za przeprowadzenie ślubu poza urzędem i możecie cieszyć się wymarzoną ceremonią o podwójnym charakterze. Podobnie jest ze ślubem symbolicznym, który nie jest obwarowany żadnymi zakazami czy nakazami. Taki ślub w plenerze nad morzem, w górach, w lesie czy nad jeziorem to żaden problem.

Ślub w plenerze nad morzem – istotne kwestie praktyczne

Musicie pamiętać, że ślub w plenerze nad morzem oznacza zupełnie inne warunki topograficzne i atmosferyczne niż klasyczna ceremonia. Przede wszystkim warto zadbać o ochronę gości przed słońcem, które może porządnie przygrzać.

Zastanówcie się, czy jako gadżet ślubny nie chcecie sprezentować gościom wachlarzy i buteleczki wody. Możecie nadrukować na nich Wasze imiona i datę ślubu, żeby nadać im personalnego charakteru.

Pamiętajcie również o osobach, które mogą mieć problemy z poruszaniem się po grząskim piasku (kobietach w ciąży, osobach starszych czy poruszających się o kulach). Warto zadbać o kogoś, kto pomoże im dotrzeć na miejsce ceremonii bez problemów, dzięki czemu będą mogli razem z Wami przeżywać cudowny ślub w plenerze nad morzem.

osobista ceremonia zaślubin na plaży

Formą ślubu w plenerze może być osobista ceremonia ślubna, którą dla Was przygotujemy w dowolnym terminie i miejscu. Skupimy się przede wszystkim na Was — na Waszych pasjach, ideałach i wyznawanych wartościach. Jeśli marzy Wam się ślub w plenerze nad morzem z motywem przewodnim – też się do niego dopasujemy. W końcu ślub powinien być Waszym osobistym wyznaniem miłości, które zorganizujecie na swoich zasadach. 

W tak pięknej, nadmorskiej scenerii, opowiemy historię Waszej miłości, przeprowadzimy hawajski rytuał sypania piasku czy w końcu — ogłosimy Was małżeństwem!

| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny

Personalizowany ślub w plenerze nad morzem 

Symboliczny ślub plenerowy daje Parom dużą wolność. Począwszy od wyboru miejsca, przez motyw przewodni, a skończywszy na samej formule ślubu. Jeśli marzy Wam się coś więcej niż siedmiominutowy ślub cywilny, to personalizowana ceremonia symboliczna jest doskonałym rozwiązaniem! 

Nasi celebranci i celebrantki mają duże doświadczenie w prowadzeniu takich ślubów, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Nie musicie więc martwić się, że ślub w plenerze nad morzem będzie problemem. Wręcz przeciwnie! Bardzo cieszymy się, gdy nasze Pary wybierają wyjątkowe miejsca na ceremonię ślubną. 

Prowadzimy także śluby dwujęzyczne, więc jeśli zamierzacie zaprosić Gości z zagranicy, to zadbamy o to, by również oni czuli się częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Dwujęzyczne ceremonie prowadzimy tak, by wszyscy Goście mogli w komfortowych warunkach poznać wartości, które wspólnie dzielicie czy wysłuchać Waszych przysiąg. 

Zobacz też: