Ślub w plenerze - Opole i okolice

niezbędne porady i wskazówki

Plenerowy ślub w Opolu

Ślub w plenerze - Opole
fot. Pastelove studio

 

Jeśli marzy Wam się ślub w plenerze, Opole ma bardzo dużo do zaoferowania. Rozległe parki, kameralne ogrody, okazałe dziedzińce. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie polecanych przez nas lokalizacji na plenerowy ślub w Opolskiem oraz pakiet rad i wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, organizując ślub na zewnątrz.

Urokliwe, opolskie parki

Nie mogliśmy nie zacząć od tej pozycji, tworząc listę miejsc na ślub w plenerze. Opole może pochwalić się wieloma zielonymi oazami, jednak miejski park na wyspie Bolko jest z pewnością najpiękniejszą z nich.

Wyspa otoczona jest z jednej strony Kanałem Ulgi, z drugiej zaś okala ją Kanał Wileński. To urokliwe położenie nad samą Odrą czyni park idealną lokalizacją na ślub w plenerze. Opole jednak może pochwalić się kolejnym wspaniałym parkiem, położonym również na wyspie.

Park nad Odrą położony na Wyspie Pasieka powstał na terenach zalewowych wzdłuż brzegu rzeki. To właśnie na północnym skraju wyspy znajduje się Ostrówek, który uznać można za kolebkę średniowiecznego opolskiego osadnictwa, co może dodatkowo dodać atrakcyjności tej lokalizacji.

Gościniec pod Różą

Okolice Opola

Położony tuż przy wjeździe do miasta w podopolskich Chrząszczycach Gościniec pod Różą idealnie nadaje się na ślub w plenerze. Opole słynie z urokliwych miejscowości, które je okalają i to właśnie tutaj położonych jest wiele weselnych obiektów.

Jeśli marzy Wam się ceremonia na tle naturalnego i zadbanego, zielonego krajobrazu – to miejsce będzie strzałem w dziesiątkę. Przestronne, eksplodujące zielenią ogrody Gościńca pod Różą uświetnią ceremonię i będą wspaniale prezentować się na zdjęciach. Będziecie zachwyceni.

Ślub w plenerze – opolskie perełki

Dwór Hubertus to wręcz wymarzone miejsce na ślub w plenerze. Opole oddalone jest od niego o niecałe 15 km, dzięki czemu dojazd nie będzie skomplikowany. Cicha i malownicza okolica tego kompleksu to tylko jedna z nielicznych jego zalet.

Dwór Hubertus i jego ogród pełen kwitnących rododendronów na pewno przypadnie Wam do gustu, jeśli marzy Wam się bajkowy ślub w plenerze. Opole i jego okolice mogą się pochwalić jednak jeszcze kilkoma niezwykłymi miejscami.

Niepowtarzalny wystrój i wspaniałe otoczenie

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Gościniec Pod Złotym Rogiem. Duży, urokliwy ogród, którym dysponuje obiekt, świetnie sprawdzi się na Wasz wymarzony ślub w plenerze. Opole, choć oddalone o 38 kilometrów, jest z nim dobrze skomunikowane, zatem dojazd nie będzie problemem.

Miejsce słynie również z wyśmienitej kuchni, której szefowie dostosują menu pod upodobania Waszych kubków smakowych. Dodatkową atrakcją dla Gości będzie znajdujący się w ogrodzie park miniatur. Może on również posłużyć jako element Waszej ślubnej sesji zdjęciowej.

O czym warto pamiętać, organizując ślub w plenerze?

Opole i jego okolice świetnie nadają się na zorganizowanie ceremonii na świeżym powietrzu. Powinniście jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach jeśli zdecydujecie się na ślub w plenerze. Opole położone jest nad rzeką, więc warto pomyśleć o zabezpieczeniu przed komarami.

Ochrona przed słońcem również może się przydać. Można więc wyposażyć świadków w spray na owady oraz przezroczyste parasolki, które w razie potrzeby zaoferują Waszym Gościom. Warto także pomyśleć o zapewnieniu wszystkim zimnych napojów, szczególnie jeśli przybędą na miejsce z wyprzedzeniem.

Pamiętajcie również o osobach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo podczas upałów (dzieciach, kobietach w ciąży, osobach starszych). Nawet jeśli planujecie krótką ceremonię i reszta Gości będzie stała, warto być przygotowanym i mieć kilka dodatkowych krzeseł właśnie dla nich.

Ślub w plenerze - Opole i celebrant
Ślub w plenerze - opolskie
Ślub w plenerze Opole - wymiana obrączek

Symboliczny ślub w plenerze

Często organizacja ślubu w plenerze może być utrudniona lub wręcz niemożliwa z przyczyn formalnych. Warto wtedy pomyśleć o bardziej osobistej ceremonii, dostosowanej do Waszych potrzeb. Opole to lokalizacja, w której naszej usługi są dostępne, a nasi celebranci chętnie poprowadzą Wasz ślub. 

W takim przypadku osoba prowadząca ślub może dojechać w każde wybrane przez Was miejsce. Ślub na leśnej polanie czy w górskim schronisku nie będzie tutaj problemem. Nasi celebranci i celebrantki przygotowani są na poprowadzenie ceremonii niemalże wszędzie. Podczas takiego ślubu mogą opowiedzieć o Waszej historii poznania, odczytać lubiane przez Was fragmenty prozy czy poezji, a także poprowadzić wyjątkowy, ślubny rytuał. 

Pracę nad Waszą ceremonią zaczynamy od udostępnienia Wam planera ślubnego, w którym nakreślacie swoją wizję ślubu, a my na jego podstawie tworzymy scenariusz uroczystości. Będzie to ceremonia skrojona na Waszą miarę! 

Zobacz też: