Ile kosztuje ślub humanistyczny?

odpowiadamy na nurtujące Was pytania!

Ślub humanistyczny - ile kosztuje?

Ile kosztuje ślub humanistyczny?
fot. Marta Kuczkowska - fotografia prawdziwa

Osobiste ceremonie cieszą się coraz większą popularnością i wiele Par zapewne zastanawia się, ile kosztuje ślub humanistyczny. Na koszty organizacyjne składa się wiele elementów, jak choćby opłata za samo poprowadzenie ceremonii, stworzenie scenariusza czy przygotowanie dekoracji oraz wynajęcie krzeseł.

W tym artykule wyjaśnimy Wam szczegółowo, ile kosztuje ślub humanistyczny, co dokładnie obejmuje nasza oferta oraz o jakich dodatkowych kosztach powinniście pamiętać. Jeśli idea ślubu humanistycznego jest bliska Waszemu sercu i chcecie zorganizować uroczystość skrojoną na miarę Waszych potrzeb, zapraszamy do lektury.

Ile kosztuje ślub humanistyczny po polsku?

ceremonia humanistyczna po polsku

Cena ślubu humanistycznego w języku polskim to koszt 2700 zł brutto. Oferta obejmuje m.in. przygotowanie scenariusza, poprowadzenie ceremonii, pomoc w sformułowaniu osobistych przysiąg czy dodatkowe rytuały, takie jak mieszanie piasków, celtyckie przewiązanie dłoni wstęgą czy zapalenie świecy jedności.

Ile kosztuje ślub humanistyczny w języku obcym?

dwujęzyczna ceremonia

Jeśli interesuje Was ceremonia w języku polskim oraz obcym, koszt ślubu humanistycznego to 3300 zł brutto. Kwota ta obejmuje tłumaczenie całego scenariusza na język obcy, prowadzenie ślubu, przygotowanie aktu ślubu w dowolnym języku, jak również korespondencję mailową w języku angielskim.

Ile kosztuje przygotowanie scenariusza ceremonii?

wasz spersonalizowany ślub

W podanych wyżej cenach zawarliśmy już kompleksową pomoc w przygotowaniu spersonalizowanego scenariusza Waszego ślubu. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia możecie otrzymać zapewnienie, że scenariusz spełni Wasze wszystkie potrzeby. Pomagamy w doborze przysiąg, odpowiednich słów czy w prawidłowym formułowaniu miłosnych historii, tak by były zabawne i wzruszające.

Ile kosztuje ślub humanistyczny w plenerze?

ceremonia w wyjątkowym otoczeniu

Samo przeprowadzenie ceremonii w plenerze nie generuje dodatkowej opłaty – uwielbiamy śluby pod gołym niebem! Należy jednak wziąć pod uwagę koszt dojazdu celebranta na miejsce uroczystości. Jest on ustalany indywidualnie, jednak w naszym zespole są już celebranci ze wszystkich największych miast Polski. Dzięki temu koszty podróży nie są duże.

Ślub humanistyczny – koszt przeprowadzenia ceremonii

wasza wymarzona ceremonia

Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje ślub humanistyczny, a w szczególności, jaka jest cena samego przeprowadzenia ceremonii – spieszymy z wyjaśnieniami. Prowadzenie ceremonii jest wliczone w cenę, nie musicie zatem martwić się dodatkowym kosztem wynagrodzenia dla celebranta lub celebrantki.

Nasi mistrzowie ceremonii są przeszkoleni pod względem dykcji, prezencji oraz umiejętności interpersonalnych. Możecie zapoznać się z ich sylwetkami na naszej stronie i zobaczyć, kto najbardziej przypadnie Wam do gustu. Jedyny koszt dodatkowy to wspominany wcześniej dojazd celebranta na miejsce ceremonii.

Ile kosztuje ślub humanistyczny z koordynacją i tłumaczeniem?

o nic się nie martw na swoim weselu

Naszym Parom oferujemy również usługę tłumaczenia oraz koordynacji. Nasz celebrant może zająć się tłumaczeniem przemów oraz komunikatów DJ-a czy zespołu podczas Waszego wesela. Jest to niezwykle przydatne w przypadku ślubów międzynarodowych.

Ponadto koordynator może wspierać komunikację między rodzinami oraz przyjaciółmi, która ze względu na bariery językowe byłaby utrudniona. Koszt takiej pomocy celebranta to 1500 zł.

Ślub humanistyczny – koszt oprawy muzycznej

ślub z muzyką na żywo

Możemy zapewnić również oprawę muzyczną Waszej ceremonii w wykonaniu młodej i utalentowanej skrzypaczki. Agnieszka jest absolwentką szkoły muzycznej drugiego stopnia i może dla Was zagrać dowolnie wybrane utwory we wskazanych momentach uroczystości.

Zwykle oprawa muzyczna towarzyszy pojawieniu się Panny Młodej, podpisaniu pamiątkowego certyfikatu oraz zakończeniu ceremonii. Ponadto, jeśli zdecydujecie się na uwzględnienie w Waszym scenariuszu specjalnego rytuału, również warto wzbogacić go dźwiękiem krótkiego utworu muzycznego. Koszt takiej oprawy muzycznej to 500 zł, a jest ona możliwa na terenie całej Wielkopolski.

Ślub humanistyczny – koszt wynajęcia krzeseł

o czym jeszcze pamiętać

Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje ślub humanistyczny, powinniście wziąć pod uwagę również koszt wynajęcia krzeseł. Nasze Pary (w zależności od przewidywanej długości ceremonii) decydują o konieczności zapewnienia miejsc siedzących Gościom.

Przy krótszych ceremoniach (do 20 minut) często ta opcja jest pomijana. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu miejsc siedzących osobom starszym i kobietom w ciąży. Koszt wynajmu jednego krzesła zwykle waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od modelu oraz kosztów transportu. Dekoracjami i krzesłami zajmuje się zazwyczaj obiekt weselny lub zewnętrzna firma dekoracyjna. 

Zobacz też: Co to jest ślub humanistyczny?