Ślub symboliczny

wyjątkowa ceremonia szyta na miarę

Ślub symboliczny

Ślub symboliczny - zdjęcie
fot. Migawki

Jeśli czujecie, że ślub cywilny to dla Was za mało i nie przekonuje Was zawarcie małżeństwa w kościele, ślub symboliczny jest rozwiązaniem dla Was. Dzięki ceremonii symbolicznej możecie przeżyć ten najważniejszy dzień w życiu na swoich warunkach.

Taki ślub daje Wam nieograniczone możliwości – możecie decydować o miejscu ceremonii, ale także o jej przebiegu, długości czy charakterze. Macie możliwość stworzenia osobistych przysiąg, włączenia w ceremonię Waszych ulubionych cytatów czy historii Waszego poznania.

Ślub, który roztapia serca Gości

Ślub symboliczny wyróżnia się przede wszystkim swoim osobistym charakterem. Wiele par decyduje się na przytoczenie w trakcie uroczystości historii swojego związku oraz najbardziej istotnych momentów z początków znajomości.

Ponadto w scenariuszu Młodzi bardzo często umieszczają też krótkie opisy swoich charakterów oraz wyznają, co najbardziej urzekło ich w sobie nawzajem. Te elementy sprawiają, że ceremonia symboliczna potrafi przemienić się w prawdziwy wyciskacz łez, którego nie powstydziłby się żaden reżyser filmów romantycznych.

Ślub symboliczny w wymarzonej lokalizacji

Ceremonia symboliczna daje niesamowite możliwości pod względem wyboru miejsca jej przeprowadzenia. Co prawda, istnieje możliwość przeprowadzenia ceremonii plenerowej przez urzędnika, ale często w praktyce ograniczona jest ona do konkretnych dni tygodnia i godzin.

Jeszcze mniej elastyczni pod tym kątem są księża, dla których przeprowadzenie ślubu poza kościołem jest kwestią wyłącznie uznaniową. Takie ograniczenia nie wchodzą w grę, jeśli decydujecie się na ślub symboliczny.

Celebrant przeprowadzi go w wybranej przez Was porze w wymarzonej lokalizacji. Nie jest nam straszny żaden plener. Leśna polana, górski szczyt czy plaża o zachodzie słońca to dla nas żadne wyzwanie. Wasza niepowtarzalna ceremonia może odbyć się, gdzie tylko chcecie.

Ślub ze specjalnymi rytuałami

W scenariusz uroczystości symbolicznej wpisać możecie tradycyjne rytuały związane z zawarciem małżeństwa, takie jak wymiana obrączek lub symboliczne podpisanie pamiątkowego aktu. Jeśli jednak Wasz związek wymyka się tradycyjnym formom, proponujemy Wam coś zamiast lub oprócz klasycznych rytuałów.

Wasz ślub symboliczny uświetnić może chociażby celtycki rytuał przewiązania dłoni małżonków wstęgą, hawajska ceremonia mieszania piasków czy symboliczne zapalenie świecy jedności. Jeśli natomiast macie swój oryginalny pomysł na rytuał ślubny, chętnie go zrealizujemy, zgodnie z Waszymi wytycznymi.

Wielojęzyczny ślub symboliczny

Ślub symboliczny to również doskonałe rozwiązania dla par dwujęzycznych. W gronie naszych celebrantów znajdziecie osoby mówiące po angielsku, niemiecku, francusku, włosku, hiszpańsku, łotewsku, rosyjsku, arabsku i hebrajsku. Scenariusz natomiast przygotujemy tak, żeby żadna grupa językowa nie straciła zainteresowania ceremonią.

Ponadto, jeśli wśród Waszych Gości znajdą się przyjaciele i znajomi z zagranicy, możemy przygotować dla nich specjalny przewodnik po ceremonii z tłumaczeniem całej uroczystości czy przemów weselnych. Zadbamy o to, żeby nikt nie czuł się wykluczony ze względu na brak znajomości języka polskiego.

Zobacz też: