Ślub w plenerze – Poznań

wyjątkowa ceremonia

plenerowy ślub w poznaniu

Ślub w plenerze - Poznań
fot. Agnieszka Małek

W Wielkopolsce możecie zorganizować swój wymarzony ślub w plenerze! Poznań i jego okolice obfitują w wyjątkowe miejsca ślubne. Możecie powiedzieć sobie “tak” w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody lub w klimatycznych, miejskich przestrzeniach. Wybór jest naprawdę ogromny! 

Wiemy jednak, że bardzo często organizacja ślubu (zwłaszcza plenerowego) wiąże się ze stresem, dlatego jesteśmy tu, by Wam pomóc. Od wielu lat zajmujemy się prowadzeniem osobistych ceremonii ślubnych, więc doskonale wiemy co zrobić, by zorganizować bajkowy ślub w plenerze. Poznań znamy od podszewki, dlatego chętnie pomożemy Wam wybrać odpowiednią lokalizację. Zobaczcie sami!

Plenerowe miejsca na ślub w Poznaniu i okolicach

Jeśli szukacie idealnego miejsca na ślub w plenerze, Poznań jest w stanie zaoferować Wam naprawdę wiele pięknych miejsc! Rozpoczynając od urokliwych przestrzeni miejskich, przez parki, a kończąc na lasach i polanach w pobliżu obiektów weselnych. Możecie więc przebierać w szerokim wachlarzu opcji. Znajdzie się coś zarówno dla wielbicieli klimatu miasta, jak i amatorów wiejskich pejzaży. 

Plenerowy ślub prowadziliśmy między innymi na placu przed Concordią Design. W tym miejscu można poczuć miejski klimat Poznania i podziwiać wyjątkową architekturę. Piękną lokalizacją na plenerową ceremonię jest także Uniwersytecki Ogród Botaniczny. W otoczeniu kwitnących roślin możecie złożyć sobie uroczyste przysięgi. Takich miejsc jest oczywiście o wiele więcej.

Ślub w plenerze w Poznaniu. Jakie miejsca polecamy?

okoliczne obiekty weselne

Poznań i jego okolice to solidne punkty na weselnej mapie Polski. W pobliżu znajdziecie mnóstwo pięknych obiektów, które dysponują przestrzenią do zorganizowania ceremonii plenerowej. To na pewno łatwiejsze rozwiązanie – nie musicie martwić się przygotowaniem miejsca, transportem Gości ze ślubu na wesele i ewentualnymi zgodami na przeprowadzenie ceremonii w przestrzeni publicznej. 

Oto kilka miejsc, w których możecie zorganizować swój wymarzony ślub w plenerze! 

Poznań i okolice – obiekty weselne

Jeśli odpowiadają Wam dworkowe przestrzenie, to doskonałą propozycją będzie Dworek Separowo oraz Dwór Wierzenica. To dwa piękne, zabytkowe dworki otoczone parkami, w których z powodzeniem możecie zorganizować swój ślub w plenerze. 

Poznań i jego okolice to także obiekty weselne w klimacie rustykalnym. Znajdziecie więc wiele urokliwych stodół czy folwarków. Warto zwrócić uwagę na Ranczo w Dolinie czy Przyborowo 11. Te wyjątkowe miejsca z pewnością pięknie wkomponują się w Waszą wizję na ślub w plenerze.

Wielkopolska ma do zaoferowania także inne obiekty, chociażby Bagatelkę czy Siedem Drzew. Oba z tych obiektów dysponują przestrzenią na zorganizowanie plenerowego ślubu. 

Ślub w plenerze Poznań - świece
Ślub w plenerze Poznań - hawajski rytuał
Ślub w plenerze Poznań - dodatki

Ślub w plenerze – Poznań. Nasi celebranci są tu dostępni

Gdy wybierzecie już miejsce ślubu, możemy zająć się jego planowaniem. I chociaż już od kilku lat możliwa jest organizacja ślubu cywilnego w plenerze, to warto jednak postawić na osobistą ceremonię. Formuła ślubu cywilnego nie oddaje wagi tego wydarzenia, dlatego przychodzimy z pomocą! 

Jeśli zależy Wam na personalizowanej ceremonii, podczas której opowiemy o wyznawanych przez Was wartościach, o Waszej historii poznania, przytoczymy fragmenty prozy i poezji, to osobisty ślub symboliczny jest dla Was idealnym rozwiązaniem! Podczas takiego ślubu możecie złożyć sobie także osobiste przysięgi ślubne oraz włączyć jeden ze ślubnych rytuałów z całego świata, jak na przykład hawajski obrzęd sypania piasku. 

Nie musicie martwić się przebiegiem ceremonii. Już od samego początku będziemy Wam w tym towarzyszyć. Zaczniemy od przygotowania scenariusza ślubu, który powstanie na bazie wypełnionego przez Was planera ślubnego (w którym znajdują się przykładowe teksty, formy przysiąg czy rytuały do wyboru), a następnie wspólnie naniesiemy poprawki, by stworzyć scenariusz Waszych marzeń. Będziemy w kontakcie aż do dnia ślubu, kiedy to na miejscu pojawi się nasz celebrant lub celebrantka i poprowadzi Waszą osobistą ceremonię. Poznań jest siedzibą naszej firmy, dlatego nie musicie martwić się dostępnością mistrzów ceremonii w pobliżu. 

My już czekamy na Wasz ślub w plenerze. Poznań też! 

Więcej o tym, jak wyglądają śluby, przeczytacie tutaj: Ślub humanistyczny

Sprawdź, co możemy zrobić dla Was: