Ślub w plenerze - Wrocław i okolice

niezbędne porady i wskazówki

plenerowy ślub we wrocławiu

Ślub w plenerze Wrocław
fot. Projekt 35 Łukasz Zyśk

Na ślub w plenerze Wrocław jest wręcz wymarzoną lokalizacją. Ta perełka województwa dolnośląskiego to nie tylko zabytkowe budynki, lecz również parki, nadodrzańskie plaże czy ogrody. Niezależnie od motywu przewodniego i klimatu ceremonii, na pewno znajdziecie tutaj miejsce, które uświetni ten najważniejszy dzień w Waszym życiu.

Ślub w plenerze – Wrocław i jego ogród botaniczny

Jedną z ulubionych lokalizacji plenerowych Młodych Par we Wrocławiu jest Ogród Botaniczny. Jeśli marzycie o wyjątkowej, osobistej ceremonii wśród kwitnących róż, zlokalizowanej nad stawem oraz z widokiem na katedrę – nie musicie już dłużej szukać.

Park Południowy

Na zielony ślub w plenerze Wrocław oferuje również łąki Parku Południowego, cenionego ze względu na kompozycję krajobrazu oraz walory dendrologiczne. Tętniąca zielenią polana, otoczona pokaźnymi koronami drzew, może stać się świadkiem Waszej wzruszającej ceremonii. Do wyboru macie również wspaniały taras widokowy oraz klimatyczne wzgórze Bandera z uroczą altanką.

Ślub w plenerze

dolnośląskie fale

We Wrocławiu możecie wziąć ślub na pokładzie statku. Wypłyniecie w rejs po Odrze jako Narzeczeni, a do brzegu przybijecie już w nowych rolach – Żony oraz Męża. Do wyboru macie kilka statków i różnych operatorów, w zależności od wielkości i klimatu Waszego ślubu.

Możecie zdecydować się na Wratislavię – największy, śródlądowy statek pasażerski w Polsce, który dodatkowo oferuje możliwość organizacji wesela na swoim pokładzie. Miłośnikom bardziej kameralnych klimatów serce skradnie z pewnością drewniany statek Pirat. Oby na Wasz ślub w plenerze Wrocław przygotował wspaniałą pogodę i łagodne fale. Ahoj!

Ślub w plenerze – Wrocław historyczny

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich, a w średniowiecznej Kronice Galla Anonima zaliczony został do jednej z trzech głównych stolic Królestwa Polskiego. Jeśli więc lubicie gotyckie klimaty i marzy Wam się ślub w plenerze – Wrocław będzie doskonałym wyborem.

Na miejsce uroczystości ślubnych często wybiera się Ostrów Tumski, a w szczególności plac przed katedrą czy Przystań Tumską. Do wyboru macie również klimatyczne uliczki Starego Miasta czy uniwersyteckie dziedzińce, a także wieżę z obserwatorium, należącą również do Uniwersytetu Wrocławskiego.

o czym warto pamiętać?

Jeśli zdecydujecie się na ślub w plenerze w wybranym przez siebie mieście, potrzebna będzie Wam zgoda na przeprowadzenie uroczystości na określonym terenie. Zidentyfikujcie właściciela (może być to osoba prywatna, przedsiębiorstwo lub instytucja publiczna).

W przypadku wielu lokalizacji wymagane jest jedynie poinformowanie właściciela o planowanej ceremonii. Czasami jednak będzie konieczna zgoda na piśmie, niekiedy uwarunkowana jeszcze dodatkowymi wymaganiami, które będziecie musieli spełnić.

Ślub w plenerze – dolnośląskie zamki

Pary, które planują ślub w plenerze często obierają Wrocław jako wymarzone do tego miejsce, zapominając o wspaniałościach pozostałych miast i miasteczek Dolnego Śląska. Rozległe tereny województwa dolnośląskiego to przede wszystkim zachwycające pałacyki oraz zamki.

Jednym z nich jest zamek w Kliczkowie, którego wnętrza oraz wspaniałe ogrody stanowić będą idealne tło Waszej osobistej ceremonii. Ślub w Plenerze we Wrocławiu? A może jednak w jego okolicach? Zamek Topacz zlokalizowany jest na wrocławskich Bielanach. Ekskluzywna odsłona XIV-wiecznej budowli stworzy niezapomniany klimat w Waszym wyjątkowym dniu.

Symboliczny ślub w plenerze – Wrocław i okolice

Plener to idealna lokalizacja na symboliczną ceremonię ślubną. Naszym celebrantom nie straszne są leśne gęstwiny i ukryte zamczyska. Oferujemy przeprowadzenie ceremonii nawet w najbardziej odległych zakątkach Polski, dlatego też ślub w plenerze we Wrocławiu nie będzie stanowił dla nas przeszkody.

| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny
| Ślub Humanistyczny

osobisty ślub w plenerze – nasza oferta

Zależy nam na tym, by Pary mogły spełniać swoje marzenia o niepowtarzalnych ceremoniach ślubnych. Dlatego też zaczęliśmy prowadzić symboliczne śluby, by to umożliwić. Podczas takiego plenerowego ślubu Para ma dużą wolność. Nie wiąże ich żadna urzędowa czy kościelna formuła. To może być w pełni spersonalizowana uroczystość. 

Stworzymy dla Was scenariusz osobistego ślubu, w którym zawrzeć możemy ważne dla Was fragmenty literackie, wyjątkowe przysięgi ślubne czy rytuały, takie jak przewiązywanie rąk szarfą czy zapalanie świecy jedności. Kształt ceremonii zależy jednak od Was – może być ona bardziej formalna lub swobodna, zabawna lub emocjonalna. Wspólnie stworzymy niezapomniany ślub. W Waszym mieście i okolicach mamy wielu doświadczonych celebrantów, którzy będą do Waszej dyspozycji. 

Jeśli uważacie więc, że ślub cywilny to za mało i chcecie świętować swoją miłość bardziej uroczyście, to koniecznie dowiedzcie się więcej na temat ślubu humanistycznego. Taki ślub to rozwiązanie dla każdego – bez względu na narodowość, wyznanie czy orientację. To możliwość ślubowania sobie miłości na własnych zasadach. 

Zobacz też: