Ślub w plenerze – Łódź

ślub w wyjątkowej scenerii

plenerowy ślub w łodzi

Ślub w plenerze Lublin
fot. Przemek Bereza

Marzycie o ceremonii ślubnej jak z bajki? Idealnym pomysłem będzie ślub w plenerze! Łódź – pełne nieoczywistego uroku miasto w centrum Polski będzie doskonałym miejscem na zorganizowanie takiej uroczystości. Jeśli klimatyczne kamieniczki, zabytkowe wille i zadbane parki brzmią dla Was jak idealna sceneria ślubnej ceremonii, to podpowiemy, jak zorganizować ślub w plenerze w Łodzi. 

Miasto to potrafi uwieść swoim urokiem, choć nie każdego. Nieoczywiste piękno industrialnej Łodzi z pewnością dostrzegą artystyczne dusze i wielbiciele fabrycznych miast. Nie zmienia to jednak faktu, że znajdą się tam naprawdę oryginalne i klimatyczne miejsca na ślub w plenerze. Łódź może Was oczarować!

Ślub w plenerze – Łódź i jej magiczne zakątki 

Decydując się na zorganizowanie ślubu w plenerze, warto zacząć od lokalizacji. Wybierając miejsce, koniecznie należy uwzględnić też plan B. W końcu śluby w plenerze zdane są na łaskę pogody. Warto więc zadbać o to, by móc w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych przenieść ceremonię w bezpieczne i zadaszone miejsce. Jeśli dane miejsce czy obiekt nie dysponuje taką przestrzenią, zawsze możecie pomyśleć o zorganizowaniu namiotu we własnym zakresie (jeśli oczywiście otrzymacie na to zgodę). Taki namiot może być gustownie udekorowany i nawet przy akompaniamencie deszczu będzie idealnym rozwiązaniem na Wasz ślub w plenerze! 

Łódź oferuje wiele obiektów weselnych czy hoteli, w których zorganizować możecie swoje wesele i wymarzoną ceremonię. Na pewno dużym plusem jest organizowanie ślubu plenerowego tuż przy miejscu wesela, dlatego wybór obiektu, który dysponuje odpowiednią przestrzenią dla takiego przedsięwzięcia, będzie strzałem w dziesiątkę! Jeśli jednak marzy Wam się jakaś mniej oczywista lokalizacja, w Łodzi znajdziecie urokliwe zakątki, które stanowić będą wyjątkowe tło dla Waszego ślubu. 

Ślub w plenerze

Łódź: parki i skwery

Miejskie przestrzenie oferują liczne parki, które często mogą być lepszą lokalizacją na plenerowy ślub niż lasy czy łąki. Z reguły znajdziecie w nich równe ścieżki, dobrze zagospodarowane place czy nawet zadaszenia, które w razie deszczu uratują Wasz ślub w plenerze. Łódź posiada wiele zadbanych parków, w których możecie zorganizować swoją ceremonię. Oto kilka z nich: 

  • Park Klepacza

W parku tym znajdują się dwie zabytkowe wille, przy których Wasza ceremonia będzie wyglądać zjawiskowo. Park ma bardzo równą powierzchnię, dlatego łatwo będzie tam rozłożyć krzesła, dekorację czy namiot, pod którym odbędzie się ślub.

  • Park Źródliska

W tym najstarszym łódzkim parku znajdziecie wiele miejsc, które będą stanowić idealną scenerię dla Waszego ślubu. Znajduje się w nim ogród botaniczny, palmiarnia, a także pałac Scheiblera – dla każdego coś miłego. W parku znajduje się też urocza altana, pod którą możecie powiedzieć sobie “tak”. 

  • Park Julianowski

Rozciągający się wzdłuż doliny rzeki park miejski. Brzmi magicznie, prawda? Fontanny, kaskady, mostki, widoki na stawy i zabytkowy pałac. Wybierzcie sami, gdzie zorganizujecie swoją ceremonię. 

 

Ślub w plenerze – łódzkie 

Województwo łódzkie, poza Łodzią, oferuje wiele wyjątkowych miejsc, w których możecie zorganizować swój plenerowy ślub. Jeśli są to dla Was znajome tereny, to warto też celować w miejsca, które mają dla Was szczególne znaczenie. Może wybierzecie park, w którym byliście na pierwszej randce? Możliwości jest wiele! Pamiętajcie też, by wybierając obiekt weselny, dopytać o wszystkie szczegóły dotyczące plenerowego ślubu (dekoracje, nagłośnienie itp.). Jeśli natomiast decydujecie się na ślub w przestrzeni miejskiej, koniecznie zorientujcie się, jakich zgód potrzebujecie i z jakim organem musicie się w tej sprawie kontaktować. 

A gdy już wybierzecie odpowiednie miejsce, resztą zajmiemy się my. Pomożemy Wam stworzyć spersonalizowany scenariusz ceremonii ślubnej, a nasz celebrant lub celebrantka poprowadzi ją dla Was i zrobi wszystko, byście w tym dniu czuli się wyjątkowo. 

Zapowiada się piękny ślub w plenerze. Łódź na Was czeka! 

ślub w plenerze Łódź - ceremonia
fot. Przemek Bereza
Ślub w plenerze Łódź - park
fot. Przemek Bereza
Ślub w plenerze Łódź - zdjęcie
fot. Przemek Bereza

plenerowy ślub – nasza oferta 

Osobisty ślub pozwoli Wam zrealizować nawet najskrytsze marzenia dotyczące tego wydarzenia! Jeśli jednak nie macie sprecyzowanej wizji, to z chęcią Wam pomożemy. Wspólnie wybierzemy fragmenty prozy i poezji, które zostaną odczytane podczas ślubu, pomożemy Wam napisać osobiste przysięgi, zaproponujemy wyjątkowe rytuały ślubne, takie jak podpalanie świecy jedności czy hawajski rytuał sypania piasku

Nasi celebranci i celebrantki mogą w Łodzi poprowadzić także dwujęzyczną ceremonię, tak by każdy z Gości czuł się komfortowo i swobodnie. Chcemy byście zarówno Wy, jak i Goście, byli zadowoleni i wzruszeni taką ceremonią! 

Więcej o naszych ślubach przeczytacie tutaj: Ślub humanistyczny

Sprawdź, co możemy zrobić dla Was: