Ślub humanistyczny – łódź

ceremonia na własnych warunkach

Ślub humanistyczny – łódź i okolice

Ślub humanistyczny Łódź
fot. Damian Łukasz

Jeśli szukacie idealnego miejsca na ślub humanistyczny, Łódź może okazać się dla Was strzałem w dziesiątkę. Oferuje wiele atrakcyjnych lokalizacji zarówno dla Par, które chcą wziąć ślub na świeżym powietrzu, jak i dla tych, które chcą mieć w tle niesamowicie klimatyczne zaułki miasta. W Waszym mieście i okolicach mamy doświadczonych celebrantów, którzy będą do Waszej dyspozycji. 

Niezależnie od terminu i motywu przewodniego ceremonii, na pewno znajdziecie tutaj wymarzone miejsce na ślub humanistyczny. Łódź, ze względu na swoje położenie na styku wielu węzłów komunikacyjnych, jest też świetnym wyborem z punktu widzenia komfortu dojazdu zaproszonych gości.

Ślub humanistyczny – Łódź i jej nieoczywiste piękno

Miasto to kryje w sobie wiele nieoczywistych zakątków, które nadadzą się idealnie jako miejsce na Wasz wymarzony ślub humanistyczny. Łódź słynie przede wszystkim ze swoich industrialnych perełek, takich jak oszałamiające fabryki czy kamienice, a także urokliwe pałacyki, związane z nazwiskami wielkich rodzin, które na dekady ukształtowały Łódź.

Jedną z przepięknych lokalizacji, związanych z przędzalniczą historią Łodzi, jest z pewnością dzisiejsza Fabryka Sztuki. Powstała w ramach dwuletniego projektu renowacyjnego, bazuje na wspaniałych ceglanych budynkach, wchodzących w skład kompleksu Scheiblera. Z pewnością wspaniały wybór dla miłośników industrializmu, którzy w tym klimacie chcieliby zorganizować ślub humanistyczny.

Łódź jednak to nie tylko czerwona cegła i industrializm. To również wspaniałe dworki i pałacyki. Jednym z piękniejszych przykładów jest Willa Kindermanna, w której dziś znajduje się Miejska Galeria Sztuki. Wypełnione historią pomieszczenia, do których promienie słoneczne wdzierają się poprzez kolorowe witraże, to wymarzone miejsce na retro ślub humanistyczny.

Łódź może również pochwalić się wspaniałą neorenesansową perełką. Oddalony nieco od centrum Pałac Herbsta, to jedno z nieoczywistych miejsc na mapie turystycznych atrakcji miasta. Okalające go tereny słynące z przepięknych żywopłotów oraz eleganckiej fontanny, to wprost wymarzone miejsce na elegancki ślub humanistyczny.

Ślub humanistyczny

Łódź na zielono

Jeśli wydaje Wam się, że to już wszystko, co Łódź ma do zaoferowania w kontekście lokalizacji ceremonii humanistycznej, musimy Was mile zaskoczyć. Znajdziecie tu również wspaniałe miejsca, które umożliwią Wam organizację uroczystości na świeżym powietrzu.

Jednym z nich jest niewątpliwe Park Źródliska. To zielone serce Łodzi, które zachwyca swoim urokiem przez cały rok. Znajduje się w nim wiele malowniczych zakątków, w tym również klimatyczne altanki, w których jeden z naszych celebrantów z ogromną przyjemnością może poprowadzić Wasz ślub humanistyczny.

Łódź w zielonej odsłonie, część druga: Park Julianowski. To kolejne wspaniałe miejsce, które zachwyca swoim płynącym prosto z natury pięknem. W parku znajdują się liczne alejki, altany oraz stawy, które tworzą niesamowity klimat i doskonale nadają się na organizację ceremonii oraz stanowić będą doskonałe tło ślubnej sesji zdjęciowej.

Jeśli natomiast chcecie nadać swojej uroczystości ślubnej nieco egzotycznego klimatu, mamy dla Was doskonałe rozwiązanie. Choć wielu Parom się to marzy, nie każdy może pozwolić sobie na karaibski czy hawajski ślub humanistyczny! Łódź natomiast, za sprawą swojej zachwycającej palmiarni, pozwoli Wam na organizację egzotycznego ślub  bez skomplikowanej logistyki i wywindowanych kosztów.

Ślub humanistyczny – łódzkie lokalizacje na medal

Jedną z topowych lokalizacji na ślub w województwie łódzkim jest Osada Rybacka Sereczyn. To niesamowite miejsce pozwoli Wam zorganizować ceremonię nad samą wodą, w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków, natomiast goście weselni mogą bawić się do rana pod rozgwieżdżonym niebem i wspominać latami Wasz niesamowity ślub humanistyczny.

Łódź oddalona jest od Osady niecałe 20 kilometrów, co czyni z niej świetny wybór z punktu widzenia dojazdu. Menu słynie z rybnych specjałów, dlatego też lokalizacja ta sprawdzi się idealnie, jeśli planujecie zorganizować wesele, które zaskoczy gości ciekawymi i nieoczywistymi potrawami.

Jeśli interesuje Was ta okolica, możecie rozważyć również takie lokalizacje, jak Pałac Piorunów czy Czarny Staw Hotel, które notują wysokie oceny wśród Par decydujących się na ślub humanistyczny. Łódź i okoliczne miejscowości obfitują w wiele tego typu lokalizacji, dlatego jesteśmy przekonani, że również Wy znajdziecie coś dla siebie.

Ślub humanistyczny Łódź - celebrantka
Ślub humanistyczny Łódź - przemowa
Rytuał - ślub humanistyczny Łódź

Ceremonia humanistyczna w Łodzi – jak może wyglądać? 

Najważniejsze jest jednak to, byście mogli zrealizować swoje ślubne marzenia bez żadnych ograniczeń. A to zapewnić Wam może ślub humanistyczny. Taka ceremonia w pełni skupia się na Waszych potrzebach i Waszej miłości. 

Planowanie ślubu zaczniemy od udostępnienia Wam planera ślubnego, w którym wybierzecie charakter ceremonii, ślubne rytuały, fragmenty prozy i poezji oraz formę przysiąg. Poprosimy Was też o kilka słów o Was samych, byśmy mogli opowiedzieć Gościom, jak się poznaliście i co jest dla Was ważne. Podczas ślubu humanistycznego możecie też poprosić bliskie o osoby o przemowę lub uczestnictwo w jednym z rytuałów ślubnych, np. w zapalaniu świecy jedności. 

Nasi celebranci mogą poprowadzić ślub nie tylko w języku polskim, ale także angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim, łotewskim czy arabskim. To dobra wiadomość, jeśli spodziewacie się zagranicznych Gości lub jesteście Parą międzynarodową. Dzięki temu wszyscy będą mogli w pełni uczestniczyć w święcie Waszej miłości. 

My nie możemy się już doczekać Waszego ślubu humanistycznego w Łodzi! 

Zobacz też: