Ślub humanistyczny - co oferujemy?

Organizujemy i prowadzimy śluby humanistyczne w całej Polsce i za granicą. Wyjaśniamy, jak to działa!

Ślub humanistyczny - scenariusz i organizacja

Osobista ceremonia, która musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem

Żeby ślub humanistyczny roztopił serca Wasze i Gości, konieczne jest indywidualne podejście. Na początku współpracy możemy umówić się na spotkanie lub wideorozmowę, żeby lepiej się poznać. Następnie udostępniamy Wam nasze autorskie narzędzie – Personalny Planer Ślubu. To największy katalog tekstów do wykorzystania w trakcie ceremonii dostępny w Polsce, a także możliwość wyboru różnych opcji technicznych. Całość oparta jest tylko na sprawdzonych przez nas rozwiązaniach!

| Ślub Humanistyczny
fot. Wójtowicz Foto

Autorski planer pozwoli nam lepiej Was poznać

Dzięki planerowi, który zawiera szczegółowy wywiad, Wasz ślub humanistyczny zostanie wzbogacony o historię poznania, opowieść o Waszych wspólnych zainteresowaniach, planach i marzeniach. Szczerze zachęcamy, żeby zawrzeć w ceremonii ten element – obok przysiąg to najbardziej osobista i wzruszająca część uroczystości. A zabawne momenty też się zdarzają!

Idealnie dopasowany scenariusz

Na podstawie Waszych odpowiedzi i wyborów przygotowujemy scenariusz. Pracujemy nad tekstem i formą uroczystości tak długo, aż będziecie w pełni zadowoleni. W procesie przygotowania scenariusza ślubu współpracujemy z Wami bezpośrednio – wtedy mamy pewność, że ceremonia będzie taka, jak sobie wymarzyliście.

Brzmi dobrze? Napiszcie do nas, żeby otrzymać ofertę:

Ślub humanistyczny jest tylko dla... humanistów?

Zobaczcie, w jakich sytuacjach sprawdzi się ślub humanistyczny

fot. Vasco Images

Kiedy ślub cywilny to za mało

W Polsce prawo nie przewiduje dla ateistów i osób niepraktykujących możliwości zawarcia małżeństwa w formie osobistej, emocjonalnej ceremonii. Oczywiście możecie zdecydować się tylko na ślub cywilny, ale jego formuła jest bardzo krótka i sztywna – nawet przy dobrej woli urzędnika. Uroczystość w urzędzie trwa zazwyczaj maksymalnie 7 minut.

Zależy Wam na ślubie plenerowym? Często zdarza się, że pomimo ustawy, która zobowiązuje urzędników do ich prowadzenia, w praktyce jest to niemożliwe – USC prowadzi ceremonie na zewnątrz np. tylko w wybrane dni tygodnia albo do określonej godziny. Przy ślubie humanistycznym to nie problem. Ceremonia może odbyć się w dowolnym czasie i miejscu – w czwartek, na szczycie góry lub na plaży.

fot. Vasco Images

fot. Gabriel Fotograf

Ślub międzynarodowy w dwóch językach

Uwielbiamy spotykać się z innymi językami i kulturami. Prawie połowa naszych ceremonii to śluby międzynarodowe! Jesteś Polką, Pan Młody jest Włochem, a Wasza rodzina mieszka w Belgii i mówi po francusku? To dla nas nic nowego!

Kiedy pytacie nas, czy mówimy w jakimś języku, odpowiedź zazwyczaj brzmi: „Tak”. Nasi celebranci mówią po: angielsku, niemiecku, francusku, włosku, hiszpańsku, łotewsku, arabsku i hebrajsku. Aha, i po polsku!

Mamy też sprawdzony sposób prowadzenia dwujęzycznych ślubów, dzięki czemu utrzymujemy zainteresowanie obu stron.

fot. Gabriel Fotograf

fot. Marta Kuczkowska

Ślub kościelny tylko dla rodziny?

W niektórych rodzinach istnieje silna presja starszych osób, żeby zawrzeć ślub kościelny – bo tak nakazuje tradycja. Jeśli czujecie jednak, że to rozwiązanie nie dla Was, a z kościołem nie macie zbyt wiele do czynienia na co dzień, warto rozważyć ślub humanistyczny.

Pamiętajcie, że dzień ślubu to przede wszystkim Wasz dzień. Nasze Pary, które postawiły na swoim – absolutnie nie żałują swojej decyzji, a często spotykają się też ze zrozumieniem początkowo sceptycznej rodziny!

Jeśli chcecie, żeby Wasza ceremonia była osobista, wzruszająca i zabawna – ślub humanistyczny to rozwiązanie dla Was.

fot. Marta Kuczkowska

fot. AJEM stories

Ślub dla Par LGBT

W Polsce Pary LGBT nie mają prawnej możliwości zawarcia małżeństwa. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować piękną ceremonię, która będzie znacząca dla Was, dla Waszej rodziny i przyjaciół. Dodatkowo możecie podpisać umowę partnerską, która pozwoli uzyskać Wam część praw zarezerwowanych dla małżeństw. Na stałe współpracujemy z notariuszem, który specjalizuje się w takich umowach.

Na swojej drodze spotykamy też Pary, które zalegalizowały już swój związek za granicą. Ślub humanistyczny w Polsce, żeby celebrować to wydarzenie z rodziną i przyjaciółmi, to także świetny pomysł!

Zobacz: Ślub dla LGBT

fot. AJEM stories

Czy zatem ślub humanistyczny jest tylko dla humanistów? Nie, jest dla ludzi.
Możecie przecież być fizykami kwantowymi i chcieć osobistej, emocjonalnej ceremonii.

Jak zalegalizować związek?

Ustalcie datę w Urzędzie Stanu Cywilnego – może to być zupełnie inny dzień niż ten, w którym bierzecie ślub humanistyczny. Większość naszych Par zawiera ślub cywilny wcześniej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to później lub tego samego dnia rano. Wystarczy, że wybierzcie się do USC ze Świadkami i w ich obecności wypowiecie zgodne oświadczenia. Jeśli Wam na tym zależy, mistrz ceremonii może w trakcie ślubu humanistycznego przekazać Gościom, że formalnie jesteście już małżeństwem. Prowadzimy również śluby humanistyczne łączone z cywilnymi – jeśli urzędnik wyrazi na to zgodę.

Co jeszcze możecie zawrzeć w ceremonii humanistycznej?

| Ślub Humanistyczny
fot. Vasco Images

Osobiste przysięgi

Możecie skorzystać z szerokiego zbioru gotowych tekstów, które przygotowaliśmy. Ale przysięga napisana samodzielnie… to coś, co łapie za serce. Nie możecie znaleźć odpowiednich słów? Nie ma sprawy, chętnie pomożemy w napisaniu osobistych przysiąg według Waszych wskazówek. Wystarczy, że powiecie nam, co chcecie przekazać. Nawet w punktach 🙂

Ślub humanistyczny - ceremonia mieszania się piasków
fot. Pieczko Pietras

Dodatkowe rytuały

Oczywiście w ślubie humanistycznym można zawrzeć tradycyjne elementy – takie jak wymiana obrączek czy podpis pamiątkowego aktu. I zazwyczaj to robimy. Ale proponujemy również dodatkowe rytuały – hawajska ceremonia mieszania piasków, przewiązanie rąk wstęgą lub ceremonia zapalenia świecy jedności. Zawsze jesteśmy też otwarci na Wasze pomysły!

Prowadzenie ślubu humanistycznego

Opiekujemy się Wami aż do dnia ślubu

Poprawiamy scenariusz, podsuwamy dodatkowe teksty, zbieramy przemowy Świadków, konsultujemy… jesteśmy dla Was aż do Wielkiego Dnia. Zmieniacie godzinę ceremonii? Nie ma problemu, na wszelki wypadek przed ślubem potwierdzimy jeszcze raz wszystkie informacje i przekażemy je celebrantowi.

No to zaczynamy!

Kiedy wszystko już ustaliliśmy, a informacje o miejscu i godzinie ceremonii mamy potwierdzone, mistrz ceremonii wybiera się w drogę! Niestraszne nam błotniste lasy, kamieniste ścieżki i piaszczyste plaże – kwestie obuwnicze też już mamy obcykane. Jesteśmy dla Was dostępni wszędzie, także za granicą!

Planujecie swój ślub? Napiszcie do nas i zapytajcie, co możemy Wam zaoferować:

| Ślub Humanistyczny
fot. Wojciech Roeding
Sprawdź nas
Poznaj bliżej celebrantów, którzy poprowadzą Twoją ceremonię

fot. Ania Margoszczyn

Ślub humanistyczny to więcej niż formułka

| Ślub Humanistyczny
fot. Nina i Darek

Co tak naprawdę jest ważne w tym dniu?

Własne obserwacje mówią nam, że ceremonia humanistyczna może być najbardziej istotnym elementem całego Dnia Ślubu, a dla zaproszonych Gości jest zupełnie nowym, niezapomnianym doświadczeniem. Możliwość złożenia Partnerowi lub Partnerce przysięgi za pomocą własnych słów, płynących z serca, nadaje uroczystości wyjątkowego, indywidualnego charakteru oraz silnego poczucia ważności tych obietnic. Gotowy schemat ślubu w USC często nie jest wystarczającym wyrazem miłości, którą siebie obdarzacie, dlatego mamy dla Was lepsze rozwiązania.

Prawdziwe emocje

Goście, którzy wcześniej nie byli przekonani do takiej formy ślubu, zazwyczaj już po zakończeniu ceremonii są bardzo wzruszeni. Często słyszymy: „Czy Pani/Pan jest przyjacielem Młodej Pary? Bo tak pięknie Pan o nich mówił!” Ślub humanistyczny pozwala na stworzenie właśnie tak osobistej ceremonii.

Dodatkowe możliwości

Możemy urozmaicić Waszą ceremonię jeszcze bardziej!

| Ślub Humanistyczny
fot. Cztery Kadry

Tłumacz na weselu

Podczas Waszego dnia ślubu możemy pełnić także rolę tłumacza i koordynatora z językiem obcym. Jesteśmy przydatni zwłaszcza podczas ślubów międzynarodowych – wtedy witamy Was na weselu, zapraszamy do korzystania z dostępnych atrakcji, tłumaczymy przemowy i rozmowy pomiędzy Gośćmi z różnych krajów.

To bardzo ważne zwłaszcza w wypadku, kiedy Wasi Rodzice nie potrafią porozumieć się ze sobą w jednym języku. Skoro już znaleźliśmy się na Waszym ślubie, chętnie zostaniemy i pomożemy także w tych kwestiach! Tłumacz może działać w ścisłej współpracy z DJ-em lub zespołem.

| Ślub Humanistyczny
fot. Kamila Piech

Oprawa muzyczna - Skrzypaczka

Od lat współpracuje z nami również skrzypaczka Agnieszka, dzięki czemu świetnie koordynujemy momenty na muzykę w trakcie ślubu – rozumiemy się już bez słów.

Możemy zapewnić Wam oprawę muzyczną ceremonii. Skrzypaczka zagra dowolne, wybrane Was utwory – nie tylko klasyki, ale też smyczkowe interpretacje nowych ślubnych przebojów.

| Ślub Humanistyczny
fot. Światłołap

Umowa partnerska

Wszystkim Parom LGBT, które nie mogą w Polsce zawrzeć ślubu cywilnego, oferujemy pomoc w przygotowaniu umowy partnerskiej, która pozwoli Wam na łatwiejsze wspólne życie. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym wpisie na blogu:

Związki partnerskie – czy polskie prawo na nie pozwala?

Ślub humanistyczny można połączyć z podpisaniem notarialnej umowy partnerskiej, dzięki czemu uzyskacie część praw przysługującym małżeństwom. Pamiętajcie, że jesteśmy tu dla Was.

| Ślub Humanistyczny
fot. Grzegorz Ciepiel

Przewodniki po ceremonii

Jeśli planujecie ślub międzynarodowy, ale chcecie, żeby ceremonia była krótka lub tylko kilku Gości jest zza granicy – możemy przygotować programy dla Gości, w których znajdą oni tłumaczenia wygłaszanych przemów oraz informacje dotyczące przebiegu tego wyjątkowego dnia.

Dysponujemy szerokim wyborem opracowanych przez nas projektów, a także możemy stworzyć zupełnie nowy, specjalnie dla Was.