Ślub w plenerze – Kraków

ceremonia waszych marzeń

plenerowy ślub w Krakowie

Ślub w plenerze Kraków
fot. Sen o Victorii

Gdzie warto zorganizować ślub w plenerze? Kraków i jego okolice to idealne miejsce. Jeśli szukacie miejsca, gdzie możecie powiedzieć sobie “tak” w wyjątkowej scenerii, to w tym artykule poznacie najlepsze lokalizacje w okolicach Krakowa. Podzielimy się z Wami także poradami, które możecie wykorzystać podczas organizacji ślubu w plenerze. Kraków już nas Was czeka!

Ślub w plenerze – Kraków i jego parki 

Pary na plenerowe ceremonie zazwyczaj wybierają przestrzenie zielone. I nic w tym dziwnego, bo przecież otoczenie przyrody jest naprawdę wyjątkowe i wprawia wszystkich w dobry nastrój. Szukając więc miejsca na ślub w plenerze, Kraków ukazuje liczne parki. Warto rozejrzeć się po okolicy i wypatrywać idealnego miejsca na plenerowy ślub, chociażby na słynnych Plantach czy w mniej znanym, ale wciąż urokliwym Parku im. H. Jordana. W takiej sytuacji pamiętajcie jednak, że musicie uzyskać odpowiednie zgody od miasta na zorganizowanie uroczystości w przestrzeni miejskiej.

Niecodzienny ślub w plenerze – Kraków

Stare Miasto

Nie da się jednak ukryć, że to nie z parków słynie Kraków, lecz z urokliwej Starówki. I chociaż organizacja ślubu na płycie Starego Rynku byłaby dość problematyczna, to mamy dla Was inny pomysł, dzięki któremu poczujecie prawdziwego ducha Krakowa podczas swojego ślubu! 

Zorganizujcie ślub plenerowy na dachu lub tarasie jednego z hoteli czy restauracji na Starym Mieście. Wiele z nich dysponuje naprawdę sporymi przestrzeniami, które z powodzeniem pozwolą na przeprowadzenie takiej ceremonii. Obiecujemy widoki zapierające dech w piersiach!

Ślub w plenerze – Kraków i okolice

Najłatwiejszą opcją jest jednak zorganizowanie ceremonii ślubnej na terenie obiektu weselnego. I szczęśliwie się składa, bo okolice Krakowa opływają w wyjątkowe miejsca weselne. 

Oto kilka inspiracji na ślub w plenerze – Kraków i okolice: 

  • Oaza Leńcze – ślub w Toskanii? Czemu nie! I wcale nie musicie pokonywać setek kilometrów. Około 30 km od Krakowa znajduje się piękne miejsce, w którym zorganizować możecie plenerowy ślub w włoskim stylu. 
  • Villa Love – tu także dla typowo włoskich klimatów. Idealne miejsce na plenerowy ślub na tarasie, z którego rozciągają się piękne widoki. 
  • Dwór w Tomaszowicach – otoczenie tego dworku także świetnie sprawdzi się jako miejsce ceremonii. Tu zwłaszcza dla wielbicieli rustykalnych klimatów. 

To jednak zaledwie 3 spośród naprawdę widowiskowych obiektów weselnych z okolic Krakowa. W promieniu 60 km od miasta z pewnością znajdziecie obiekt, który spełni wszystkie Wasze wymagania. 

Ślub w plenerze – o czym pamiętać? 

Nie każdy jednak pamięta, z jakim ryzykiem wiąże się ślub w plenerze. Małopolskie uwodzi pięknymi widokami, jednak za pięknymi panoramami nie zawsze podąża piękna pogoda. Organizując więc ślub w plenerze, koniecznie pamiętajcie o planie awaryjnym. Możliwość przeniesienia ceremonii pod zadaszenie jest punktem koniecznym w naszym klimacie. Nawet najgorętsze miesiące lubią zaskakiwać nagłymi burzami i ulewami. Lepiej jest więc być przygotowanymi na taką ewentualność. 

Ale nie tylko deszcz może pokrzyżować Wam plany. Warto przygotować się także na coraz częściej obecne w Polsce tropikalne upały. Zaplanujcie ceremonię w zacienionym miejscu, przygotujcie wachlarze i parasolki, które ochronią Gości przed słońcem. 

Ślub w plenerze Kraków - para
Obrączki - ślub w plenerze Kraków
Przysięga - ślub w plenerze Kraków

Ślub w plenerze w Krakowie – co możemy dla Was zrobić

Taką wyjątkową ceremonię plenerową możemy poprowadzić dla Was w każdym zakątku Polski. Wybierając więc trudno dostępne miejsce w okolicy Krakowa, nie musicie się martwić, że osoba prowadząca ślub będzie miała problem z dotarciem. Nasi celebranci są gotowi poprowadzić ślub nawet na górskim szczycie! Poza tym w Waszym mieście i okolicach mieszka wielu naszych celebrantów, którzy będą do Waszej dyspozycji. 

Zajmiemy się także przygotowaniem spersonalizowanego scenariusza Waszego plenerowego ślubu. Razem wybierzemy fragmenty prozy i poezji, które zostaną odczytane podczas ceremonii, a nawet pomożemy Wam napisać osobiste przysięgi na Wasz ślub w plenerze! Kraków nie może się Was doczekać!

Więcej o tym, jak wyglądają śluby, przeczytacie tutaj: Ślub humanistyczny

Sprawdź, co możemy zrobić dla Was: