Rady przydatne przy organizacji ślubu humanistycznego (FAQ)

1. Jeśli obawiacie się, jak rodzina zareaguje na pomysł ślubu humanistycznego – pozwólcie jej najpierw go przeżyć. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby sceptyczne najczęściej są bardzo zadowolone po zakończeniu ceremonii.

2. Nawet jeśli ślub humanistyczny odbywa się na małej powierzchni, ale w plenerze, to warto zaopatrzyć się w nagłośnienie – liczba osób oraz otwarta przestrzeń powodują, że głosy prowadzącego oraz Pary mogą być słabo słyszalne.

3. Nie obawiajcie się przedstawić podczas uroczystości kilku osobistych faktów z historii Waszego związku. Goście bowiem zawsze emocjonalnie reagują na takie elementy – śmieją się i wzruszają.

4. Jeśli wiecie, że wielu członków Waszej rodziny oraz znajomi mają skłonności do fotografowania, możecie poprosić mistrza ceremonii o przekazanie na początku Waszej prośby o nierobienie zdjęć. Wtedy będziecie mieli pewność, że nikt nie zakłóci pracy profesjonalnego fotografa w tych najbardziej wyjątkowych momentach.

5. Przygotowanie własnych przysiąg będzie kosztowało Was tylko trochę odwagi, ale gwarantujemy, że ich obecność zachwyci Gości oraz wzmocni magię najważniejszej chwili ślubu.

6. Jeśli jesteście Parą mieszaną narodowo i ceremonia humanistyczna ma się odbyć w dwóch językach, to proponujemy tłumaczenie całego tekstu scenariusza lub jego zdecydowanej większości. Obcokrajowcy często mają bowiem już doświadczenie z tego typu uroczystościami i żywiej reagują na wygłaszane przemowy, co wzbogaca przebieg całej uroczystości :).

Copyright © 2020 Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk – przygotowanie i prowadzenie ceremonii, All Rights Reserved.