Pomysł na ślub

Pomysł na ślub Waszych marzeń – 5 inspiracji

Udostępnij ten post:

Jeśli chcecie powiedzieć sobie „tak” w wyjątkowej i niekonwencjonalnej oprawie, mamy dla Was idealny pomysł na ślub. A nawet wiele pomysłów. Możecie wybierać z szerokiego katalogu naszych propozycji, modyfikować je i personalizować.

Ślub to wyjątkowy moment. To właśnie podczas tej uroczystości dwoje ludzi deklaruje chęć i gotowość do podążania wspólną ścieżką do końca życia. Z pewnością chcecie w tym dniu jeszcze wyraźniej podkreślić wartości i pasje, które dzielicie.

Być może szukacie nieszablonowego pomysłu na ślub, który sprawi, że zarówno Wy, jak i Goście, zapamiętacie ten dzień jeszcze lepiej i będziecie go wspominać z uśmiechem przez długie lata. Jeśli ten trafiony w dziesiątkę pomysł na ślub jeszcze nie został przez Was znaleziony, przychodzimy z pomocą.

Pomysł na ślub w plenerze

Pomysł na ślub w plenerze
fot. Michał Orłowski

Wydawać by się mogło, że ślub w plenerze nie jest już dzisiaj dla nikogo nowością i zaskoczeniem. Na pomysł na ślub nad jeziorem czy na leśnej polanie wpadło już wiele Par przed Wami. Co powiecie jednak na ślub zimą na tarasie górskiego schroniska?

I choć nie jest to opcja dla każdego ze względu na wiele aspektów logistycznych, to na pewno właśnie zaświeciły Wam się oczy, jeśli jesteście miłośnikami ośnieżonych szczytów i górskich wędrówek.

Coraz bardziej popularne stają się też śluby na plaży. Może pomyślicie, że to niezbyt oryginalny pomysł na ślub, jednak wrażenia, których dostarcza, zarówno parze, jak i gościom, są warte umieszczenia go w tym zestawieniu. Turkus morza, szum fal i Wasza przysięga na tle zachodzącego słońca. Czyż nie brzmi magicznie?

Ślub dookoła świata

Pomysł na ślub zagraniczny
fot. PieczkoPietras

Dla wielu Par podróże to wspólna pasja. Znajdą się wśród Was Ci, którzy zjeździli razem pół Azji, 1/3 Ameryki Południowej, a Europejskie stolice mają w małym palcu – nałogowi podróżnicy. Jest też inny typ – monogamiczni podróżnicy, zakochani w jednym kraju, do którego wracają kilka razy w roku.

Niezależnie od tego, jakim typem podróżników jesteście, na pewno zainteresuje Was pomysł na ślub zahaczający o tę tematykę. Ten motyw przewodni jest dość obszerny, dlatego chcemy podrzucić Wam kilka inspiracji, dzięki którym znajdziecie przepis na Wasz wymarzony, podróżniczy ślub.

Pomysł na ślub z kwitnącą wiśnią w tle

Jeśli kochacie azjatycką kulturę, a Japonia zajmuje w Waszych sercach szczególne miejsce, możecie się pokusić o ślub rodem z oceanicznej wyspy. Miejsce ceremonii udekorujcie kwiatami wiśni i lampionami, a gości obdarujcie kolorowymi wachlarzami.

Ciekawym akcentem będzie również charakterystyczna dla tego kraju parasolka – jako dodatek do stroju Panny Młodej. Motyw oczywiście możecie rozciągnąć również na część weselną i zaserwować gościom sushi czy onigiri.

Egzotyczna ceremonia

Jeśli fascynuje Was żar tropików, możecie pokusić się o ślub rodem z serca amazońskiej dżungli. Pomysł na ślub w stylu egzotycznym to przede wszystkim dekoracje złożone z tropikalnych roślin: liście monstery w bukiecie czy sanseverie na stołach.

Między krzesłami dla gości możecie ustawić palmy, a przed rozpoczęciem ceremonii włączyć odgłosy cykad i żyjących w dżungli ptaków. Ciekawym akcentem będą również kolczyki w kształcie papug czy spinki do mankietów, wyglądające jak liście monstery.

Dla globtroterów

Jeśli nie macie jednej, ulubionej destynacji wypadowej, krótko mówiąc – czujecie się obywatelami świata, mamy dla Was gotowe rozwiązanie. Uczyńcie sam motyw podróżowania głównym akcentem Waszego ślubu. 

Miejsce ceremonii udekorujcie zdjęciami z Waszych wspólnych podróży, a zaproszenia zaprojektujcie w stylu mapy poszukiwacza skarbów. Lampiony w kształcie kuli ziemskiej? Czemu nie! Dla prawdziwych maniaków podróżowania mamy jeszcze jeden szalony pomysł: pojawienie się Panny Młodej wiezionej na piramidzie  walizek i wózku lotniskowym. Co Wy na to?

Parostatkiem w ślubny rejs

Pomysł na plenerowy ślub
fot. Mazurskie Śluby

Wbrew pozorom jest to wspaniały pomysł na ślub, nie tylko dla zapalonych wilków morskich i mieszkańców Pomorza. Ślub na statku czy barce można zorganizować również na jeziorze czy rzece. Powiedzcie sobie „tak”, płynąc w stronę zachodzącego słońca.

Po zakończeniu ceremonii możecie natomiast dobić do brzegu na część weselną lub kontynuować zabawę na wodzie. Motyw żeglarski lub piracki może stać się Waszym prowadzącym akcentem dekoracyjnym. Z pewnością nie jest to opcja dla szczurów lądowych. Ahoj!

Ślub pod poziomem morza

Mieliśmy już pomysł na ślub nad morzem i na morzu, czas zejść pod poziom morza. W Polsce wrota przynajmniej dwóch kopalni stoją przed Wami otworem i oferują możliwość wzięcia ślubu w podziemiach.

Jeśli chcecie zafundować swoim ślubnym gościom niemałą niespodziankę, możecie pomyśleć o ślubie w kopalni soli. Do wyboru macie aż dwie lokalizacje: Bochnię oraz Wieliczkę. Ślub w Wieliczce to uroczystość na wysokości 101 metrów pod poziomem morza, w Bochni zaś mówimy o ślubie na głębokości ponad 320 metrów.

Obie te lokalizacje oferują także możliwość zorganizowania podziemnego wesela. Musicie jednak liczyć się ze sporymi kosztami oraz koniecznością wcześniejszej rezerwacji. Minimum dwuletnie wyprzedzenie (ze względu na duże zainteresowanie) jest tutaj normą.

Pomysł na ślub nie z tego świata

Pomysł na ślub w stylu fantasy

Ślub z motywem przewodnim z Waszego ulubionego filmu, serialu czy powieści może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tutaj zakres personalizacji ograniczony jest wyłącznie limitami Waszej wyobraźni.

Pomysł na ślub w stylu Harry’ego Pottera sprawdzi się idealnie, jeśli od dziecka zaczytujecie się w przygodach młodego czarodzieja. Na miejsce ceremonii możecie przybyć odziani w czarodziejskie peleryny, świadkowie podadzą Wam obrączki zawieszone na różdżce, łącząc Was magicznym węzłem miłości.

5/5 - (2 votes)