Ślub tylko we dwoje

Ślub tylko we dwoje – czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post:

Ślub od wieków jest celebracją, w którą silnie zaangażowana jest rodzina. Co prawda w kulturze zachodniej rzadko się już zdarza, by to rodzice wybierali nam partnera, ale nasze czasy przynoszą inne komplikacje, które sprawiają, że coraz więcej Par decyduje się na ślub tylko we dwoje.

Dlaczego niektóre Pary chcą intymnego ślubu?

Nie wszyscy czują potrzebę organizacji dużego przyjęcia. Introwertyczne Pary, które doskonale czują się swoim świecie, często nie wyobrażają sobie być w centrum wielkiego wydarzenia, jakim jest tradycyjne wesele. Nie do wszystkich przemawia też ślubna otoczka – dekoracje, stroje, pierwszy taniec…

| Ślub Humanistyczny

Coraz więcej Par ma też poczucie niezależności od rodziców, którzy – pochodząc jeszcze z innego pokolenia – bardzo chcą angażować się w wesele, zarówno jeśli chodzi o kluczowe decyzje, jak i finanse. To powoduje zgrzyt. Podsumowując – Pary decydują się na intymne śluby tylko we dwoje z różnych powodów.

Niektórych może dziwić tak niekonwencjonalna forma zawarcia małżeństwa, ale nie znaczy to, że warto się tym przejmować. To przecież Para Młoda ma być szczęśliwa w ten wyjątkowy dzień, to Para Młoda przysięga przede wszystkim przed sobą. Więc jeśli z jakichś powodów rozważacie ślub tylko we dwoje, lub po prostu ciekawi Was, dlaczego ktoś miałby się na to decydować, zapraszam do lektury.

Jak wygląda ślub tylko we dwoje?

| Ślub Humanistyczny

Uczestnikami takiego ślubu są tylko Para Młoda oraz mistrz ceremonii. W zależności od potrzeb, może towarzyszyć im też fotograf lub filmowiec. Zależy to przede wszystkim od tego, czy Młoda Para chce mieć pamiątkę z tego wyjątkowego dnia.

Przebieg intymnej ceremonii| Ślub Humanistyczny

Ślub tylko we dwoje to bardzo intymna ceremonia. Gdy znika otoczka hucznego wesela, rodzinnych oczekiwań, wujka robiącego zdjęcia z fleszem, nagle pozostaje tylko dwoje zakochanych ludzi i ich relacja. Najważniejsza staje się osobista treść przysięgi, którą Młodzi składają sobie wzajemnie.

Możecie się zdecydować na ulubione stroje, niekoniecznie oficjalne. Ulubioną muzykę, ulubione teksty literackie, a nawet przywołać najbardziej intymne wspomnienia – przecież jesteście sami albo prawie sami 🙂

Symboliczne elementy

| Ślub Humanistyczny

W trakcie ceremonii możecie zaplanować też symboliczny rytuał, którym podkreślicie Wasze przysięgi i który zbliży Was do siebie. Może być to na przykład wspólne zasadzenie drzewa w wyjątkowym dla Was miejscu, przewiązanie rąk czy ceremonia mieszania się piasków (najlepiej na plaży!)

Co po ceremonii?

| Ślub Humanistyczny

Gdy już ceremonia dobiegnie końca, można pójść na romantyczną kolację, wspólny spacer po lesie lub na sesję zdjęciową. Nic Was nie ogranicza, ponieważ wszystko zależy wyłącznie od Was samych. Stwarza to pole do celebracji tego dnia w duchu slow.

Ślub we dwoje… ale gdzie?

Gdzie tylko serce podpowie! Nawet jeśli koszty nie stanowią problemu, to często liczba Gości utrudnia nam znalezienie idealnego miejsca na ślub. W tym scenariuszu takie komplikacje zwyczajnie nie istnieją. Ślub tylko we dwoje daje możliwość wybrania dowolnego miejsca – może to być wymarzony apartament hotelowy, las, plaża lub miejsce, w którym się poznaliście. Im bardziej wyjątkowe miejsce dla Was, tym bardziej znacząca będzie sama ceremonia, a zdjęcia niewątpliwie oddadzą Wasze wzruszenie.

Podsumowując…

Ślub tylko we dwoje to piękna i niepowtarzalna celebracja jedności dwojga ludzi. Ten moment będzie tylko Wasz, dokładnie taki, jak go sobie zaplanujecie, bez zewnętrznych głosów sprzeciwu czy oceny. No, może poza odgłosami ptaków czy ruchu ulicznego – w zależności, jak nietypowe miejsce wybierzecie 😉 Dzień ślubu to Wasz dzień, więc nie bójcie się sięgać po to, co Wam serce podpowiada.

Zdjęcia: Nina & Darek

4.3/5 - (40 votes)