Wejście Panny Młodej

Wejście Panny Młodej — 3 możliwości

Udostępnij ten post:

Co jest pierwszym wzruszającym momentem w trakcie ślubu? Wejście Panny Młodej! To chwila, w której zarówno Pan Młody jak i Goście, podziwiają kreację i naturalne piękno Panny Młodej. To moment, kiedy Pan Młody widzi wybrankę swojego życia nierzadko pierwszy raz w całej kreacji (no chyba, że zdecydowaliście się na first look przed ceremonią). 

Możliwości na to, jak może wyglądać wejście Panny Młodej, jest wiele. Dlatego też dziś przedstawimy Wam najbardziej popularne opcje i zdradzimy, co wybierają nasze Pary. Podpowiemy też na co zwrócić szczególną uwagę i jak wywołać efekt wow na ślubie humanistycznym. 

1. Wejście Panny Młodej z Tatą

Wejście Panny Młodej z tatą
fot. Ania Margoszczyn

Jedną z najpopularniejszych opcji na ślubach kościelnych i humanistycznych jest wejście Panny Młodej z ojcem. Pan Młody czeka już w miejscu ceremonii na swoją drugą połówkę, która wprowadzona zostaje przez swojego tatę. Nietrudno się jednak domyślić, że tradycja ta ma patriarchalne korzenie. Ojciec oddaje swoją córkę w ręce innego mężczyzny. 

Nie musimy jednak tego tak postrzegać. Może to być przecież wzruszający moment wielkiej miłości ojca do córki, który jednocześnie darzy szacunkiem jej wybranka i przyjmuje go także do swojej rodziny. Niejednokrotnie ojcowie przeżywają ten moment dużo bardziej intensywnie niż Para Młoda. Dla wielu Gości to także niezwykle wzruszająca chwila. 

Są też oczywiście inne wariacje tego typu wejścia. Jeśli Panna Młoda chce być wprowadzona przez bliską osobę, a jej ojciec nie doczekał ślubu swojej córki lub nie mają dobrego kontaktu, zawsze może poprosić o poprowadzenie do ołtarza swoją mamę, brata, wujka, dziadka czy dobrego przyjaciela. Chodzi tu przecież o piękny gest i wsparcie w tej wyjątkowej chwili. 

2. Panna Młoda z orszakiem — czyli uroczysta oprawa 

Wejście Panny Młodej z orszakiem
fot. Ania Margoszczyn

Wejście Panny Młodej może też być jeszcze bardziej podniosłe. Poprzedzić może je wejście orszaku druhen z drużbami czy dzieci sypiących kwiatki. Jeśli macie już dzieci, świetnym pomysłem będzie włączenie ich do ślubnego orszaku. Mogą sypać kwiaty, nieść obrączki, wchodzić z Panną Młodą za rękę lub ze świadkami. Kombinacji jest wiele. 

Wybór orszaku ślubnego to forma bardziej uroczysta i niezwykle efektowna. Warto dobrać odpowiednią muzykę do tego momentu. Inny utwór na wejście orszaku, a specjalna piosenka na wejście Panny Młodej. Najlepiej, jeśli będą to piosenki o szczególnym znaczeniu dla Was. Na ślubie humanistycznym nie macie żadnego ograniczenia w doborze muzyki, dlatego też możecie puścić wodze fantazji! 

3. Wspólne wejście Pary Młodej 

Wejście Pary Młodej
fot. Mr. & Mrs. Oh – Wedding Storytellers

To opcja, która najczęściej wybierana jest przez nasze Pary. To partnerskie wejście dwojga zakochanych ludzi, którzy ramię w ramię stają na miejscu ceremonii. Zazwyczaj nasze Pary mają już dość długi staż związku, dlatego też naturalne dla nich jest wspólne wejście. Wtedy także Pan Młody może poczuć ekscytację i mieć moment swojego blasku. Choć nie ukrywajmy – i tak większość oczu zwróconych jest wtedy na Pannę Młodą 😉

Wspólne wejście Pary także może mieć uroczystą oprawę i być poprzedzone orszakiem druhen i drużbów czy dzieci. Decydując się na wspólne wejście, dobierzcie też do tego momentu muzykę, z którą macie dobre skojarzenia. 

Mamy nadzieję, że wybierzecie najlepszą opcję dla siebie! Pamiętajcie, że ślub humanistyczny daje Wam dużo wolności, dlatego nikt nie zabroni Wam wyjść poza tradycyjne, ślubne schematy. Zróbcie tak, jak serce Wam dyktuje. Możecie też poprosić nas o radę. Na pewno nasi opiekunowie Par rozwieją wszelkie Wasze wątpliwości!

Zdjęcie główne: Cztery Kadry 

Zobacz też:

Oceń post