Wesele plenerowe – o czym pomyśleć?

Udostępnij ten post:

Ślub plenerowy powoli staje się już klasycznym rozwiązaniem w czasie letnich miesięcy. Wiele Par decyduje się na przeprowadzenie ceremonii w ogrodzie, parku czy na dziedzińcu sali weselnej. Zawsze jednak warto mieć plan B i być przygotowanym na przeniesienie uroczystości do wnętrza lub pod zadaszenie.

Co jednak jeśli marzy Wam się plenerowe wesele? Czy w Polsce lub niedalekim jej sąsiedztwie jest to możliwe? Chcemy dzisiaj podzielić się z Wami historią organizacji naszego wesela oraz poradami i kryteriami, które powinniście wziąć pod uwagę, planując Wasze przyjęcie.

Szalone i spontaniczne decyzje bywają najlepsze

Wesele plenerowe
fot. Mr. & Mrs. Oh! Wedding Storytellers

Jak często bywa w naszym życiu, szalone decyzje podejmujemy bardzo łatwo i zadziwiająco zgodnie. Nie inaczej było i w tym przypadku – czyli decyzji o organizacji wesela w Chorwacji i rezerwacji willi, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy na żywo.

Na czym nam najbardziej zależało? Żeby cały wyjazd, uroczystość i przyjęcie były niezapomnianym doświadczeniem dla naszej rodziny i przyjaciół. Całe wakacje połączone ze ślubem trwały aż dwa tygodnie, więc skutecznie zdjęliśmy z siebie presję, że tylko jednego dnia wszystko musi być idealne i dopięte na ostatni guzik.

Co nami kierowało przy wyborze?

Wesele zagraniczne
fot. Mr. & Mrs. Oh! Wedding Storytellers

Chcieliśmy przede wszystkim znaleźć miejsce w miarę blisko Polski. Z tej przyczyny musieliśmy wykreślić z listy większość gorących państw południowo-zachodniej Europy. Zależało nam również na tym, żeby móc wynająć obiekt w całości.

Kolejne kryterium – lokalizacja nad samą wodą. Marzyła nam się uroczystość na morzem, ale nie 5 km od plaży, lecz właśnie nad samą wodą. No i oczywiście ogród, który mógłby stać się pięknym tłem dla naszego plenerowego wesela.

Czy wybór był łatwy?

Wesele w plenerze zagranicą
fot. Mr. & Mrs. Oh! Wedding Storytellers

Oczywiście, że nie. Okazało się, że takich wymarzonych miejsc nie ma zbyt wiele. Od razu w oko wpadła nam Villa Batela w Privlace koło Zadaru. Przesympatyczni właściciele zgodzili się bez większego wahania na organizację wesela w ich obiekcie. Wpłaciliśmy zadatek i dopiero kilka miesięcy później polecieliśmy zobaczyć miejsce na żywo.

Jak się okazało kolejny raz w naszym życiu, trzeba podążać za intuicją. Wybór okazał się bowiem trafiony w dziesiątkę. Na miejscu sporządziliśmy całą dokumentację, żeby ułatwić zadanie ekipie odpowiedzialnej za dekorację oraz ustawienie stołów.

Wesele plenerowe w Polsce

Wesele w plenerze w Chorwacji
fot. Mr. & Mrs. Oh! Wedding Storytellers

Ze względu na – mimo wszystko – kapryśną pogodę w Polsce zdecydowaliśmy się na organizację naszego plenerowego wesela w miejscu, które daje nam większą gwarancję w tym aspekcie. W Polsce znajdziecie jednak także bardzo ciekawe lokalizacje, w których poczujecie się jak w bajce.

Warto też pomyśleć o miejscu, które będzie gotowe zagwarantować Wam wyjście awaryjne i jeśli w dniu wesela aura nie będzie sprzyjająca, wszystko odbędzie się we wnętrzu. Pamiętajcie jednak, że letnie gwałtowne burze to częste zjawisko i na nie też musicie być jakoś przygotowani. Opracowanie planu B na wszelki wypadek jest bardzo istotne, ale oczywiście trzymamy kciuki, by udało się Wam zorganizować imprezę pod gołym niebem! 

Zagraniczne wesele plenerowe

Wesele w plenerze w Chorwacji
fot. Mr. & Mrs. Oh! Wedding Storytellers

Wesele plenerowe zagranicą daje Wam na pewno lepszą gwarancję w kategorii „warunki atmosferyczne”. Wiadomo, że nigdy nie będzie to 100% pewność. Musicie jednak brać pod uwagę wszelkie aspekty logistyczne.

Na pewno czynnikiem decydującym będzie gotowość Waszych Gości do przemierzenia ponad tysiąca kilometrów samolotem, a także w niektórych przypadkach wzięcia dodatkowego dnia wolnego. Jeśli jednak nikt nie zgłasza sprzeciwu, możecie śmiało szukać swojej wymarzonej lokalizacji w gorącej Chorwacji czy Bułgarii.

Zobacz też:

Oceń post